antalya otogar ve havaalanı arası (azıcık acil soru)

otogardan havaalanına gitmek ne kadar zaman alır? "otobüsle şu kadar, taksiyle bu kadar süre ve fiyat" denirse süper olur.

bi de, elde valizler falan olcak, çok mu uzaktır, nedir?

arabayla 45-60dk filan surer geri kalanina bilgim yok malesef

  • erich  (28.06.10 17:01:14)
  • mordorlu ziya  (28.06.10 17:03:56 ~ 17:04:29)
yakın değil hocam. otobüsle 1.30 saat belki en fazla. taksi fiyatı veremem.

ama yamulmuyorsam ineceğin otobüs alanya son duraklı bir otobüsle yol üstünde filan inebilirsin. sen bu konuyu araştır en güzeli.

yaz sezonu çoğu araç önce antalya sonra alanya yapar.
  • medre  (28.06.10 17:03:56)
of çok uzak ya. izmir otogar ve havaalanı arası kadar var demek. başka bilgi de çıksa keşkem.

@medre; alanya'dan havaalanı daha mı yakın ki? otobüs firmasına mı sorsam?
  • lovemyself  (28.06.10 17:04:57 ~ 17:06:06)
en iyisi firma görevlisine telefonda bıcır bıcır sormaktır bu konuyu. belli ki otogarda inip havalanına gideceksşn başka yer ile işin yok. alanya (eğer yollar değişmediyse son 6 yılda) havaalanı yolu üstünde. e neden alanya son durak olan bir otobüse binmeyesin ki?

yine de sor sen sor firmana.

şunu bil ki o taksi de 100 den aşağı hayatta yazmaz. (izmirdekinden uzak)

ha belki otogardan havaş servisi olabilir mi? o da olabilir?
  • medre  (28.06.10 17:16:44)
sordum otobüs yetkilisine, "ay aslında olabilir, Belek'te mi inseniz" falan diyor. ben ne bileyim belek'i? elde valizlerle yol kenarında durup da masum turistleri kazıklayan bi taksici ağabeyimize 100 lira bayıldıktan sonra, ne anladım yurtdışından yurtiçinden :(

bütüd: www.havas.net şurada bi şeyler var lakin, akdeniz üniversitesinden, yok konyaaltı faşan dedi kafamı karıştırdı benim. direkt otogar-havaalanı dememiş. telden ulaşmaya çalışıyorum bi yandan ama, konuyu bilen varsa diye dedim..
  • lovemyself  (28.06.10 17:28:24 ~ 17:31:21)
taksi 40-50 civarı tutuyor, çevre yolundan giderse ve abartı bir trafik yoksa en fazla 1 saatte gidersiniz.

  • kobuzchu kiz  (28.06.10 17:38:10)
kampüs otogara yakın. bak 60 dk sürüyor havaş ile.

demek ki otogardan taksi ile kampüs önüne gitsen (havaşın beklediği tam yeri bulman gerekecek) ordan da 10 tl ye havaalanındasın.

sanırım otogar kampüs arası da 10 bilemedin 15 tl olsun ama eğer kobuzchu kiz'ın sölediği rakam doğruysa süpermiş 40-50 tl ye 1 saatlık havalanına gitmek süper valla :)

secenekler şimdilik böle gibi :)
  • medre  (28.06.10 17:56:04)
bildiğim kadarıyla otogar'dan yolcu alıyorlardı ancak yine de dediğiniz gibi emin olmak için muhakkak arayın.
taksi tavsiye etmem , çok ama çok uzak ve antalya taksi ücretlerinin en yüksek olduğu illerden biridir.
belek kavşağının havaalanı ile alakası yoktur, havaalanı kavşağından yaklaşık yarım saat sonra ulaşılabilen bir kavşaktır.

belediye otobüsü derseniz şöyle buyrun; ulaşım bölümünde bilgi bulabilirsiniz.
www.idilotogar.com.tr
  • Phoebe  (28.06.10 18:16:41 ~ 18:17:53)
izmir'den uçak bileti alsak nerden baksan 500-600 tl fiyatlıydı. gel gelelim bu şekil de çok fena oldu. ok ki ne of.
teşekkürler yardım için :)

  • lovemyself  (28.06.10 18:35:00)