Kendimi nasıl geliştiririm?

İki tane yabancı dilim var. Mesleğim çok şükür var. Spora başlamak istiyorum. Youtube taki Ebru Şallı videoları nasıl sizce ?

ebru salli mi kaldi ya :) cok daha iyi yabanci kanallar var

  • bay b  (20.05.23 09:24:17)
Caroline girvan

  • mor oje  (20.05.23 10:01:48)
Madem mesleğin de var, maddi durumun elverir diye düşünüyorum. Bir pilates salonuna git. Spora orada başla.

Yıllardır bu işin içindeyim. Gördüklerim ve duyduklarımla evde ve tek başına bu işin devamlılığının mümkün olmadığı, yeni başlayanlarda form tutturma işinin yapılamadağı, kullanılacak ağırlığın taktir edilemediği, makul sürenin tespit edilemediği, sakatlanmalara sebebiyet verebildiği vs.

Caroline Girvan'ı önermiş arkadaş. Rastgele bir videosunu izledim. O videoyu yeni başlayan biri yapmaya kalksın, 3 gün ayağa kalkamaz.

Bir salonda olmak, bir eğitmen nezaretinde çalışmak hem havalı, hem motivasyon arttırıcıdır.
  • Mirket  (20.05.23 11:03:22)
pilates salonuna git +1. ebru salli diyorsan hic spor gecmisin yok, o yuzden youtube'dan olmaz.

  • hot potato  (20.05.23 11:12:52)
Pahalı spor salonu ile ucuz olan spor salonu farkı ne ?

  • yalniz kizkulesi  (20.05.23 13:19:36)
Sorun tam açık değil ama, fiyatından çok uygunluğuna bak. Evine yakın, yolunun üzerinde, ulaşımı kolay olması önemli.
Fitness salonuna baktıysan, ayrıca PT ücreti ödemezsen ilk gün eline bir antrenman listesi tutuştururlar, bir daha yüzüne bakmazlar ki bunu tercih etme.
Gidip (her gün gitmeyi düşündüğün saattlerde) salonu gör. Kalabalıklığı, hocanın ilgisi, temizliği, üyelerin insanlık seviyeleri, ortamın havalandırması veya ter kokusu sana fikir verir.
  • Mirket  (20.05.23 13:58:40)