[]

altın bilezik bozdurup döviz alma?

gerçekten ekonomiyle ilgili kendine güvenen dostlar yazarsa sevinirim :)
işçilik maliyeti az olan birkaç bilezik var. bunları dolara çevirmek mi mantıklı sizce altın olarak kalması mı?orta vade için soruyorum mesela birkaç ay dokunulmayacak en az, kötü gün parası...
yani acilen bozulması gerekiyorsa sarrafta halledebilmeliyim.
dolar bozmama ya da altın bozmama gibi garip şeyler oluyor mu sarraf dünyasında?

 
altın iyidir üzmez. dolar müphem biraz, ne olacağını yaşayıp göreceğiz ama altın öyle değil.


  • giovanne  (19.05.23 14:56:20) 
Dolar artsa, altın ons fiyatı da (tl karşılığı) artacağı için altın zaten kar edecek. Dolar artmasa da altının kendi kendine artması ihtimali var.

Ben olsam bozmam, ekonomist değil, ameleyim.
  • John Bloor  (19.05.23 14:57:43) 
Bilmiyorum ne kadar altın ama makastan epey gol yiyebilirsiniz o yüzden degmez


  • spacevan  (19.05.23 14:58:44) 
değmez, dolar/altın herhangi bir artışta beraber hareket edecek. çünkü dünya piyasasında altının onsuna dolar olarak biçilen fiyat baz alınacak.

dolar/altın bozmama gibi şeyler olmaz. ama alım satım makası çok açılır. banka-serbest piyasa kuru arası fark büyük olur. bu da satmak için çok acelen yoksa senin durumunda bir fark yaratmaz.
  • orpheus  (19.05.23 18:41:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.