Ekpara kullanmak mantıklı mı?

Malum bankalar nakit avans ve ekpara limitlerini indiriyor. Benim Enpara'a 12.000 ekpara limitim vardı, hala duruyor.
Şu an o paraya banka müdahale etmeden çekip ne bileyim altın, dolar vs almak mantıklı mı?

ben çekip altın aldım. 1 ata iş görür. at kenarı dursun ödeme problemin yoksa.

  • erty_ksk  (18.05.23 14:13:04)
taksitsize onumuzdeki ay 15'ine kadar geri yatirman gerekiyor yalniz.

  • bay b  (18.05.23 14:35:20)
Bu ekpara mevzusunu tam çözemedim ben zaten. Bunun ödemesi de kredi kartı gibi ayın belli bir günü mü olması gerekiyor, yoksa ödemediğim her gün faiz mi işletiyor?
Yani şu an kredi kartı gibi olsa çeker altın alırım, taksit taksit de öderim. Ama 1 ay sonra bir anda 12bin ödeyemem. Bu durumda ne mantıklı hareket ne olur?

  • gallienus  (18.05.23 14:52:34)
ekpara faizi günlük işliyor. o yüzden istediğin zaman istediğin kadarını ödeyebilirsin.

www.qnbfinansbank.enpara.com
  • spirit crusher  (18.05.23 14:55:32)
abi diyelim 5000 lira limitin var 1000 cektin 4000'e dustu bu sekilde kaldigi her gun icin 1000 liraya faiz isler. 3 gun sonra 1000 lira yatirirsan artik faiz islemez. sonra tekrar 2500 cektin yine faiz baslar bu sefer 2500'e isler oran 1.36 aylik. bu aylik olarak isler.

ay sonunda bankadan mail gelir su kadar borcun var su tarihe kadar ode diye. kimi bankada 1 ay kimi bankada 15 gundur.
  • bay b  (18.05.23 14:57:52)
Aynı şeyi düşünüyordum. O yüzden hazır yeri gelmişken sormak istedim; ek para limitini uzun süre eksi bakiyede tutmanın sonu ne oluyor? Yani 30gün se eğer 30 günden sonra nasıl bir faizi oluyor?

  • yercekimini kendine ceken adam  (19.05.23 01:06:21)
kmh faizi donem donem hesaplanir.
mayis icin ekside oldugun donemlerin faizi mayis sonunda tahakkuk eder atiyorum 15 hazirana kadar odenmesi gerekir.

haziran 1'den itibaren eksi bakiyelerin icin yeniden faiz isler ay sonuna kadar, sonra yine ayni sekilde.

lakin faizden dolayi olusan borcu odemen lazim aksi takdirde banka yasal takip baslatabilir.
  • bay b  (20.05.23 09:21:06)
finansbank'ta o süre 90 gün. 90 günden sonra takip başlatıyorlar.

  • alperz  (20.05.23 12:20:08)