arkadaşınıza eski sevgilinizle ilgili uyarıda bulunur musunuz?

hani "görünce selam verme, konuşma" gibi bi uyarıdan bahsediyorum. arkadaşlarının bile iletişimi kesmesine vesile olmaktan. bugün eski sevgilimin bi arkadaşını gördüm. geçimsizlik dışında kötü bir ayrılık yaşamadık denebilir ki arkadaşları da bana hep iyi davranırdı, aramız cidden iyiydi, ben öyle sanıyordum en azından. ama arkadaşı beni tanımazlıktan geldi. valla aşırı kötü hissettirdi ya beklemiyordum böyle bir şey. acaba düşman gibi mi görülüyorum? ilk ilişkimdi ve ilk ayrılığım. böyle mi olur bu işler? berbat bi süreç ya hiç iyi de yönetemiyorum sanki. unutana kadar sürekli mutsuz olucam gibi geliyor. bi de bu arkadaşla karşılaşma durumları olabilir aynı mahalledeyiz. napayım ben de tanımazlıktan geleyim o zaman dimi napıcam zaten

ayrılmış olabilirsin fakat insani olarak böyle bir davranışı haketmiyorsun

ben olsam o kişiye neden böyle davrandığını sorardım
  • freebird5406_2  (17.05.23 12:47:31)
tahminimce arkanızdan salladıklarını duysanız daha da üzülürsünüz. maalesef çoğunluk böyle.

zaten eski sevgilimle benden başka geçmiş bağı olmayan arkadaşım ayrılmama rağmen hala muhabbet içindeyse arkadaşım olmaz daha fazla, böyle bir şey yapıyorsa da sizin söyleyeceğiniz şeyler zaten arkadaşınızın pek de umurunda olmayacaktır.

edit: ben siz arkadasiniza soyleyeceksiniz sanarak yazmistim. size yapilan normal ama bir dusmanlik degil sadece umurlarinda degilsiniz olmasi gerektigi gibi.
  • gule gule  (17.05.23 12:54:02 ~ 13:06:27)
cok gercekci bi arkadaslik iliskisi degil o yuzden fazla takilmamak lazim. zaten arkadaslik devam etse konu surekli ex uzerinden gidecek, manasiz.

  • ala09  (17.05.23 13:03:33)
Saçmalık. Tamam arkadaşının sevgilisini hayatında sadece o konumda tutmuş olabilirsin sonrasında arkadaşlığa devam etmek istemeyebilirsin. Ama aynı ortamda bulunulmuş bir tanışıklık olan kişiyle birebir bir olay yaşanmadığı sürece böyle bir tepki çok yersiz.
Konuşmak istemeyebilirsin, hal hatır sormak istemeyebilirsin tamam ama bir merhaba demek bir baş selamıyla tanışıklığı belli etmek gerekir.
Çocukça geldi bana.
Size bu şekilde geldiyse siz de böyle devam edin böyle insanlarla zaten selamlaşmaya bile gerek yok artık.
  • Dağcı  (17.05.23 13:37:54)
Bence "ben ayrıldım, sen de konuşma gibi" bir şey söylemek çok büyük karaktersizlik. Zaten senin dostunsa, eski sevgilin sana yamuk yapmışsa konuşmayacaktır. Öbür türlü karşılaştığında merhabalaşmasının kime ne zararı var?

Ancak kişinin illegal işleri varsa (dolandırıcılık vs.) özellikle tüm çevreyi uyarmak lazım. "Dikkat et, seni dolandırmasın." vs. gibi.

.
  • kartallar yuksek ucar  (17.05.23 15:15:14 ~ 15:16:15)
Sen ayrıldığın için sen kötü görülürsün. Böyle olur.

  • dissendium  (17.05.23 19:14:52)