Xiaomi Redmi Note 11 Pro ile Note 12 Pro arasındaki fiyat farkı?

Arkadaşlar merhaba, şimdi ben böyle orta bütçeyle kendime bir telefon bakıyordum. Note 11 Pro'yu beğendim fiyatı 9.500 lira, Note 12 Pro ise 10 bin lira. Hafızası 2 katı, bir üst model telefon. Peki fiyat farkları neden bu kadar az? Bir durum mu var bu 2 model arasında belirgin fark yaratan. Yardımcı olursanız sevinirim.

pil işlemci kamera yı karşılştırın.

  • haskoylu deli hasan  (16.05.23 03:27:43)
buradan karsilastirabilirsin

www.gsmarena.com

gordugum kadariyla aralarinda cok fark yok. mesela 11'de super amoled ekran var 12'de oled ekran. yine 11'de sdcard var 12'de yok (zaten cok muhim degil). yurtdisinda fiyatlari arasindaki fark 50 dolarmis yani zaten aslinda 11 subat'ta cikmis 12 ise kasim'da. ama sonuc olarak 12 daha iyi.
  • nibba  (16.05.23 09:27:02)
Kamera önemliyse 11.
Hız önemliyse 12 gibi duruyor.

  • vizivozo  (16.05.23 10:34:10)
Ben 10 kullanıyorum, bir daha sevseler telefonda xiaomi tercih etmem. İlk aldığımda çok iyi gelmişti, kamerası hala hoşuma gidiyor ama xiaomi mevcut sıkıntıları :

1) Kafasına göre telefon kapanıyor ve geri açılmıyor, haliyle alarm çalmadı ve yurtdışındayken uçak kaçırıyordum az daha.

2) saçma sapan bir zamanda, örneğin acil fotoğraf çekmeniz lazım, çat diye kilitlenebiliyor.

3) arabanın ön camına bir yere koyduğunuzda "telefon aşırı ısındı" diyip navigasyon vs ne varsa kapatıyor. hatta geçen hafta instagramda gezerken güneşin altında aynı uyarıyı verdi.

4) yurdışında roaming en lazım olan yerde çalışmayabiliyor, aynı hat iphone'da çalışıyor, benim telefonda çalışmıyor. 2 hafta önce rotterdam'ın ortasında bağlantı bir koptu ta belçika sınırına kadar geri gelmedi.

5) yerel saatleri yanlış gösterebiliyor, geçen hafta mısır'da saati 1 saat erken gösterdi, fark ettiğimde neye uğradığımı şaşırdım, neyse ki havaalanı 5dk mesafedeydi uçağı kaçırmadım.

Özellikle yurdışına sık çıkıyorsanız ve sadece telefon alarmına güveniyorsanız istediği kadar über bir telefon olsun, çok can sıkıyor.
  • kimlanbu  (16.05.23 12:52:32)
bizde her iki cihazdan da var. ben note11 pro kullanıyorum, kız arkadaşım note 12 pro aldı. gündelik kullanımda en ufak bir fark yok. zaten antutu skorları da birbirlerine çok yakın. ekran kaliteleri de tamamen aynı diyebilirim.

note 11pro trendyolda xiaomi türkiye garantili 8800tl, note 12 pro da 9500 civarı.

note 11 pro: mediatek helio96 işlemci 8/128 gb hafıza
note 12 pro: snapdragn 732G - 8/256gb hafıza ile geliyor.

aslına bakarsan garip biçimde note 12 pro 2 yıl eski note 10 pro ile aynı işlemciyi kullanıyor. ama note10 pro ile note 11-12 pro arasında ciddi bir ekran kalitesi farkı var.

yukarda verilen gsmarena kıyaslamasında bir hata var. türkiyede satılan note12 prolarda dimensity 1080 yok snapdragon 732G var. dimesity 1080 hız olarak 732G'den epey üstün. ayrıca kamera olarak bize gelen 11/12 her iki cihazda da 108mp kamera var.
  • orpheus  (17.05.23 00:12:08 ~ 00:19:01)