Japonya

Arkadaslar,
Japonya'ya konferans. turizm vs icin kisa süreligine gideniniz oldu mu?
vize isi nasil oluyor? vize gerekmiyor galiba ama online form vs gerekiyor mu? ya da kapida vize falan gibi mi, nasil oluyor?

tesekkürler..

Geçen ay fuar için gittim. Vize istemiyorlar ama gitmeden önce online bir form doldurmanız gerekiyor. adresi bulabilirsem atarım birazdan. orda karekod falan oluşturuyorsunuz.
bu arada en az 3 doz aşı olmuş olmanız lazım. aşı kartını da bu formu doldururken yüklemeniz lazım.

  • mustafakesekci  (16.05.23 10:41:43)
Japonya’ya girişte Covid -19 önlemlerine önemle dikkat edilmesi ve varsa 3 doz aşı sertifikalarınızı veya 72 saat öncesinde yapılmış PCR test sonuçlarınızı yanınızda bulundurmanız rica olunur.

- PCR test örneği ek’te bilginize sunulmuştur. ( Geçerli olan hastaneler; Liv Hospital ULUS, Amerikan Hastaneleri ve Istanbul Havalimanındaki TRG Hospitalist )

- 3 doz aşının yapıldığını gösterir belge veya Negatif PCR test sonucunun aşağıdaki link’ten giriş yapılarak, yüklenmesi önemle rica olunur.

vjw-lp.digital.go.jp

- Seyahat öncesinde aşağıdaki linkte bulunan anketin doldurulması önerilmektedir.

arqs-qa.followup.mhlw.go.jp (sağ üstte ingilizceye geçiş butonu var)
  • mustafakesekci  (16.05.23 10:43:49 ~ 10:45:05)