Akp bu durumu başarısızlık mı sayıyor?

Yoksa kk'nın ilk turda kazanmayıp 4 puan fark atmış olmaları onları mutlu mu etti?
Tayyip'i dün şarkı söylerken görünce şaşırdım, 1 milyon oy daha alsa ilk turda bitiriyordu, kıl payı kaçıran o. AKP oyu da azaldı. Sanki tüm bunlar ışığında beklenmedik bir başarı oldu onun için. Ne düşünüyorsunuz?

internette bunların köşelerindeki postların altında falan filan bir sürü sinirli akpli gördüm ben. onlar da şaşırmış soğana patatese memleketi sattılar 2. tura kaldı diyorlar. sevineni de vardır tabi o cephe karışık yani

  • semaforo de medianoche  (15.05.23 19:42:26)
AKP bunu başarısızlık sayıyor...sayıyordu. İlk turda vurup geçeceklerini düşünüyorlardı. O kadar kişiye vatandaşlık vermek, borçları 2024'e iletip algı oyunları ile bitmemiş tünelleri açılmış, atılmamış temelleri atılmış gösterdiler. Herkese zam yapıp bütün tuşlara basarak ellerinden geleni yaptılar, herkese terörist dediler en son. Bir şekilde %50,1 ile de olsa alacaklarını düşünüyorlardı.

Seçim gecesi çok panik oldular. Merkezden mesaj yağdı sandıklarda durup her şeye itiraz edip süreci uzatmaları için. Her okula ondan fazla görevi kalabalık yaratıp bir sorun çıkarsa müdahale etmek olan çoğu genç olmak üzere parti üyeleri gönderdiler. Onlara da sandıkları terk etmemeleri talimatları verdiler.

Şimdi muhalefetin küstüğünü, sandığa gitmeme cümleleri kurduğunu, birbirine girdiğini görünce rahatladılar ama.
  • nawar  (15.05.23 21:47:10)
saymıyorlardır niye saysınlar. hele de bu anket sonuçları ortadayken. cb'yi kazanmalarının ötesinde meclisi de kazandılar.

  • paintov  (15.05.23 22:04:18 ~ 22:04:29)