hat değişikliği ve whatsapp sorusu

numara değiştirdim ve herkes gibi ben de whatsappımı yeni numaraya taşıdım.
ancak bunu yaptıktan sonra eski numarama whatsappatan bazı mesajlar geldi(gelmiş, ben bunları elbette göremedim).

şimdi eski hattımla yeniden/sıfırdan bir whatsapp hesabı açmak istiyorum. gidip başka bir akıllı telefona takacağım eski hattımı. bu durumda o bahsettiğim eski mesajları görme şansım olur mu?
sonuçta birileri o numaraya whatsapp msjı attı. sonsuzlukta yok mu oluyor o msjlar?
mesela sms'ten bahsediyor olsak kesin görünür derdim ama whatsappta da böyle mi?

herkes gibi tasimaktan kastiniz ne? whatsapp icinde numara degistirmek mi?

eger oyleyse, eski numaraya gelen bir mesaj diye bir sey olamaz. cunku whatsapp hesabi ayni kalir. (facebook'un email adresini degistirmek gibi bir sey), eski numarayla iliskili bir whatsapp hesabi kalmaz.

ha ama eger yepyeni sifirdan bir whatsapp actiysaniz, eskisi yedekledigi kadariyla durur. yeni telefona kurdugunuzda yedek secme sansi verir. eger yeni gelen mesajlar yedeklenmediyse goremezsiniz.
  • supergirl  (14.05.23 18:07:40)
herkes gibi derken, aynı whatsapp hesabını başka numaraya taşımayı kastettim. kayıtlı numaralara jimjim numarasını xxxx numarasına taşıdı diye msj gitti.

bu hesabın, bu işlemden sonra eski numarayla ilişkisi kalmadı, doğru. ancak yine de birileri eski numarama (whastapptan) mesajlar attı. hatta tek tık görülmüş olmalı onların ekranlarında, tıpkı ben onları engellemişim gibi.
benim bu mesajlara ulaşma imkanım var mı diye soruyorum.
  • jimjim  (15.05.23 23:45:35)
o numaraya mesaj geldigini nereden biliyorsunuz anlamadim ama eski numarayla whatsapp acilmasi gerekir ona mesaj atilabilmesi icin.

bir ekleyin eski numaranizi bakin whatsapp gorunuyor mu. numara baskasina gectiyse o acmistir diyecegim ama cok olasi gibi degil bu da sanki.

yani kisacasi istediginiz seyin bir yolu oldugunu dusunmuyorum.
  • supergirl  (17.05.23 23:17:59)