son tahminleriniz nedir? ilk turda biter mi?

benim şahsi görüşüm kılıçdaroğlunun net önde olduğu ama ilk turda biter mi bitmez mi hiç emin değilim.

katılım oldukça yüksek, bunu bir omuz atma gibi görüp 49'da kalmaz 50'nin üstüne atar diyebilir miyiz?

Son haftadan beri ilk turda biteceğini düşünüyorum. Son haftasının öncesine ortada gelip gidiyordu ama kararsız olanların son haftada kararları netleşti çoğunlukla.

  • put it in your appropriate place  (14.05.23 14:59:42)
2.tura kalacak bence.

  • roe  (14.05.23 15:03:34)
Düne kadar gayet umutlu ve değişime inançlıydım fakat bir saat kadar önce biraz yürüyüş ettim ve oy vermeye gittim.
Hava akp kokuyor, hiçbir değişim ve yenilik yok. Umarım ben yanılırım ama yavaştan balkon konuşması dinleyecek havaya girmeye başladım.

  • pavlis  (14.05.23 15:08:44)
2. tura kalcak gibi.

  • makarnavodka  (14.05.23 15:22:25)
AKP ve MHP'den kopan kadar, vatandaşlık verilen arap, suri, afgan, paki falan varsa 2. tura kalır. Göreceğiz.

  • nawar  (14.05.23 15:55:46)
%50 alır kılıçdar

  • ala09  (14.05.23 15:58:11)
İlginç bir biçimde plan tıkır tıkır işliyor gibi geliyor bana. İnce'nin seçime iki gün kala çekilmesi de bu master planın bir parçası.

Seçim ikinci tura kalacak ve akp mecliste ciddi miktarda koltuk kazanacak 7 Haziran'a benzer biçimde.

İkinci tur için pazarlıklar yapılacak ama ikinci turdan kimin galip çıkacağını kestirmek zor şimdilik.
  • Avoiding The Puddle  (14.05.23 16:09:50)
Bu is bitti, vatana millete hayirli ugurlu olsun

  • unidentified floating object  (14.05.23 16:21:55)
@pavlis +1 umarım ben kötümserimdir.

oy kullanacağım okula mahalle içerisinden 1 km kadar yürüdüm. mahallenin ve okulun seçmen profili beni çok huzursuz etti.
  • dr doofenshmirtz  (14.05.23 16:39:28)
Rte çok hafife alınıyor. Muhalefet açısından her seçim aynı hata. %60lar havada uçuşuyordu bir ara. %52 ile reis.

  • KUCO  (14.05.23 16:56:25 ~ 16:58:28)
az fark ile ikinci tura kalacağını düşünüyorum. ikincisinde de kılıçtaroğlu alır.

Meclis aritmetiğinde de ysp ile milletin toplamı cumhur'u geçecektir diye düşünüyorum.
  • xephyr  (14.05.23 17:07:51)
Gecen secimlerde rte nin rakipleri basit diye giden olmuyordu,ekmelettin vs,simdi ise millet otogarlarda RTE icin 3 gundur sandik bölgesine döndü.Anketler köylerde mi yapiliyor sanki.Muhtarlardan teskilatlanmaya kadar RTE bu isin piri olmus.

  • essoist  (14.05.23 17:24:35)
2. tura kalir

  • Kittie  (14.05.23 17:51:19)
az farkla rtenin alacağını veya en iyi ihtimalle 2. tura kalacağını düşünüyorum

  • roket adam  (14.05.23 19:24:36)
ikinci tura kalırsa oğan'ı ikna ederler (hdp ve hüdapar'a karşıyız diyor, millet ittifakı %8 kaybetmek istemez zaten bişey de diyemezler ortak değiller, akp hüdaparı rahatlıkla gönderir ve o %5'i alır.)

ikinci tura kalırsa akp aldı yani.
  • nhk ni youkosu  (14.05.23 21:38:17)