Big4 şirketlerin maaşları nasıl?

Merhaba, yeni mezun alımlarında bu şirketler ne kadar maaş veriyolar biliyor musunuz? Özellikle ankara ofisleri için.

14-15 brüt

  • gabe h coud  (11.05.23 20:18:17)
@erestor ankara ofisinde de bilkent endüstri mezunları çalışıyo valla. beklediğimden çok daha düşükmüş

  • onkiloversemtamamım  (11.05.23 20:27:53)
bizimkisi istanbul ofisinde ama aşağı yukarı benzerdir herhalde. çocuk 900. mü ne olmuştu.

ben de bilkentliyim, bunlar bizim okula kariyer günlerine geldi ballandıra ballandıra anlatıyorlar ulan keşke endüstri yazsaydım takım elbise plaza hayatı falan diye. sanıyordum ki dolarla maaş veriyorlar ama bildiğin kölelik bu ya :D O paraya çalışacağıma çiğ köfteci açarım :D
  • Erestor  (11.05.23 20:38:29)
Supply/demand olayı. O kadar fazla talep var ki adamlar ne varsa girilir çünkü oradan çıkan asıl etikete sahip oluyor. Ben 2-3 tane big fourda çalışan adam gördüm. Çok dandik karakteri vardı ama beş saniye boş kalmazdi sürekli teklif alırdı.
O yüzden üç kuruş olmasına şaşırmamak lazım.

  • logisticsmanager  (11.05.23 20:56:45)
2-3 sene o düşük ücretlere köle gibi çalıştıktan sonra direkt finans veya mali işler müdürü/yardımcısı oluyor çoğu. dayanabilenler için değer, arada lanet olsun plaza hayatına diyip elenenler de çok tabii ki.

  • hrskrs  (11.05.23 23:02:10)
Big4'un olayı girdikten sonra dayanabilenler için katkı şeklinde.
Başta çok düşük verirler ama o tempo ve düşük tutarlara dayanabilirlerse, onlara kattığı tecrübe ondan sonraki kariyerleri için çoğu kapıyı açacaktır.

  • yeninesiltupcu  (11.05.23 23:21:42)
big4'a giren kişiler genelde maaşa çok bakmaz, piyasaya finansçı yetiştirme merkezleri gibidirler, futbolda Ajax veya Portekiz kulüpleri gibi düşünün

  • mysql34  (12.05.23 01:19:05)