Özel hastanede nöroloji muayenesi ne kadar tutar?

Salı günü hayatımda ilk kez bayılmıştım, gözümü hastanede açtım. Stresten bayıldığımı zannediyordum ama daha yeni ayrıntıları olaya şahit olanlardan öğrendim. Ağzımdan köpük gelmiş ve 20 dakika boyunca kasılıp kalmışım. Geçmişte doktorlar epilepsiden şüphelenmişti hatta bir süre ilaç da kullandım ama doktorların tavsiyesi üzerine yıllardır kullanmıyorum. Devlet Hastanesi'ne randevu aldım ancak 15 gün sonra. Özel hastanede nörolojiye gitsem muayene,eeg ve diğer tahliler tahmini kaç para tutar? Şu an işsiz olduğum için sigortam yok ve GSS borcum var ancak ücretsiz muayene olabiliyormuşum. Ancak bu kadar beklemek istemiyorum. Kenarda biraz param var, özele gitsem ne kadar tutar acaba yakın zamanda deneyimleyen var mıdır?

Çok geçmiş olsun...
Bende yakın zamanda devlet - özel hastane ekseninde nmrolojiye gark oldum.
Özel hastanelerde sigortan yoksa; doktorun ünvanına göre sigortasız yaklaşık 1000₺ den başlıyor muayene.

Mr,tomografi, eeg, venografi vs hemen çektirirsiniz muhtemelen ama sigortanız olmayacağı için çok daha pahalı tutacaktır. Eğer imkanınız varsa, yakınınızda girması olan biri size sigorta yapsın, parasını verin...

Devlette ise 15 gün sonra doktora gitseniz de; muhtemelen testler için haftalarca bekleyeceksiniz...bana acil tomografi 1 ay sonraya randevu verildi. Acilleri daha öne çeken hastaneler de vardır muhakkak...
Ve devlette 7₺ muayene ücreti ödeyeceksiniz. Testlere para vermiyorsunuz. Ama mesela ilaçlı mr , tomografi falan yazıldı, ilaçları siz alıyorsunuz; 1,000₺ fazla tutuyor.

Özelde ücretler hangi ilde olduğunuza göre de değişecektir...ama ortalama 7-8bin gözden çıkarın derim; az tutarsa bahtınıza

İstanbul'da mısınız?
  • gadlemler  (07.05.23 01:32:15)
Daha sagda solda kalan kiytirik ozel hastaneler daha uygundur. Ama illa tomografi fln isterler onlar da ucuz degildir.

Saglik hocam bu sakasi yok, mutlaka dr gidin aman ihmal etmeyin. Bugun 1000 tl vermekten kacarsiniz yarin cok daka buyuk bedel odersinizz

Cok gecmis olsun
  • oscar  (07.05.23 01:36:00)
@gadlemler

Çok teşekkür ederim öncelikle. Evet İstanbul'dayım. 3 bin civarına tamam derdim de 7-8 bin beni aşar maalesef. Mecbur devlet hastanesini bekleyeceğim. Sigortam olmasa da GSS borcum olsa dahi yıl sonuna kadar sağlık hizmetinden ücretsiz faydalanabiliyorum diye öğrendim. Ancak sıkıntı maalesef ki zaman. Muayene ve testlerin yapılması dediğiniz gibi belki 1 ay sürecek. O süreçte de tekrar bayılmayacağımın garantisi yok maalesef ama sanırım başka çarem de yok.
  • marowak  (07.05.23 01:42:37)
@Oscar

Teşekkür ederim. Tabii ki dediğiniz gibi şakaya gelmez, masraftan kaçınmıyorum. Ancak maddi olarak uygunsuz bir zamanda yakalandım. 1000 lira civarı olsa ilk iş özel hastaneye giderim ancak çok daha fazla tutmasından korkuyorum ki şu anda bu yükün altına giremem.
  • marowak  (07.05.23 01:51:50)
cok gecmis olsun. devleti bekleyin bu sartlarda

  • ala09  (07.05.23 02:58:52)
Geçmiş olsun. Önce epilepsi için yapılan tahlil ve işlemleri bir araştırıp yapılması muhtemel işlemler için bir liste oluşturun. Sonra randevu almak istediğiniz özel hastaneyi arayın randevu için. Sgk sız muayene ücreti, tahlil ücretleri vs tek tek sorun. En doğru bilgiyi o şekilde alırsınız

  • yazdonumu  (07.05.23 03:39:54)
Ocak ayında nöroloji muayenesine gittim özel hastanaye. Sgk'lıyım. Muayane + emg + ilaçlı mr (sanırım kan tahlili de vardı) 2500 tl civarı tuttu. Ama hastaneden hastaneye değişiyor olabilir. Gittiğim uygun fiyatlı bir özel hastane. Özel hastaneleri arayıp mr ve emg fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

  • pembe mezarlık  (07.05.23 13:15:59)
Acilde size mr çekmiş olabilirler onunla özel hastaneye giderseniz daha uyguna denk gelir

  • pembe mezarlık  (07.05.23 13:16:51)