Hafif cekimi kaliteli kamera onerisi

Son 5 6 yildir nikonun dslr5200 modelini kullaniyorum ancak cok agir. Bu yuxden yeni kamera arayisi icerisindeyim. Sony alpha 6400, nikon z50 gibi modellere bakiyorum. Ancak hangisini almaliyim cok kararsizim.

Istedigim ozellikler:

>Hafif olsun.
>Profesyonel fotografci degilim bu yuzden sanki iphone 14 promax gibi pratik ve kolay modlari ve odaklama ozelligi masini istiyorum.
>butce 30kya kadar cikabilirim

Yukarida belirttigim modeller disinda da onerilerinizi bekliyorum.

amaç/kullanım ne?

Sony A serisi bu iş için güzel a6500 vs. (a6400'de sensör stabilizasyonu(ibis) yoktu) ama pancake tarzı minik lensle iyi olur diğer türlü lens uzun ve ağır kalacak.

Fuji'ler ABD fiyatıyla satıldığı için avantajlı gibi
www.fujifilmshop.com

Fakat çok özel bir amaç yoksa ciddi ciddi elindeki telefonu sat 256gb hafızalı iphone 14 pro al derim. Güzel foto çekiyor, 10 bit video kaydediyor. Çünkü manuel modları veya atıyorum videoyu flog çekip renk düzeltme yapmayacaksın gibi duruyor. Madem gerçekten her işe gelen iphone al? Çünkü aynasız bi makinede lens vs. kısıtlayacak seni.
  • nhk ni youkosu  (06.05.23 22:02:32 ~ 22:03:41)
Fotograf cekmeyi seviyorum. Genel manzara vs cekmiyorum. Arkadaslarimla ailemle vs olan anilari olumsezlestirmek.

Soyle bi sorunum var. Iphone kullanmayi sevmiyorum. Androidciyim. Bu yuzden kamera almak istiyorum.
  • Chips  (06.05.23 22:30:30)
anladım fotoğraf olarak a6300 a6400 de fuji'ler de tatmin eder. Fotoda autofocus hızları da gayet iyi zaten.

Fujilerin 35mm film benzetim modları fena değil belki hoşuna gider, sitesinden bakabilirsin.

Canonlara bir süredir bakmadım ama onların da R10 serisi o civardaymış. (Nikon hiç kullanmadım hiç bilgim yok)

Çok abartılı fark yoktur bence, lens olasılıklarıyla birlikte değerlendir, kaç gram, wireless bağlantı özellikleri nasıl ihtiyacın var mı bunları düşünerek bak. İstanbul'daysan Sirkeci'de Sony ve Canon showroomu var gidip kurcalayabilirsin. Fuji'ninki de yakın Galataport'un arkası gibi.
  • nhk ni youkosu  (06.05.23 23:12:16)
DSLR makineler artık amelelik. SONY RX100 serisinden bütçenin yettiğini al geç. Bende üçüncü nesli var, en kral ve güncel telefonu 100'e katlar. Lensi carl zeiss 24-70 f1.8-2.8 daha ne olsun?

  • halitkin  (07.05.23 01:27:34)
Gercekten dslr ler amelelik. Sony rx100le sony alpha serisi arasindaki farklar ne ?

  • Chips  (07.05.23 10:35:10)
Kabaca alpha serisinde lens değişiyor. RX100'lerde lens sabit ancak öyle bir lens koymuşlar ki her işi görüyor.

  • halitkin  (07.05.23 12:56:07)
youtube'da çok iyi kompakt kamera incelemeleri var insanlar 150 dolara çok güzel fuji kameralar kullanıyor ikinci el

best compact cameras in 2022 2023 şeklinde aratırsan güncel sıfır kameraları da bulabilirsin

youtu.be
  • freebird5406_2  (07.05.23 12:59:00 ~ 16:14:53)