İcra dosyası tebligatı Hk

Arkadaşlar yurtdışındayım ve Türkiye’de eve bir tebligat gelip muhtarlıktan alınması gerektiği söylenmiş yardımcımıza.
E-devletten baktığımda ilgili kişileri ne tanırım ne bilirim, benim gibi 3 kişi daha borçlu görünüyor.

Şöyle sorularım mevcut,

- Daha önce böyle birşey başına gelmiş olan var mı, ne oluyor, nasıl bir konu beni bekliyor?
- Ben bu konuyu buradan çözebilir miyim, nasıl çözerim?
- Herhangi bir meblağ şu an için görünmüyor, ben uğraşmak istemesem ve ödesem geçsem gelecekte bir sıkıntı yaşar mıyım.
- Eşim gitse onu alabilir mi muhtarlıktan?

Kısacası ben bu dertten nasıl kurtulurum, teşekkür ederim.

Son 1-2 yıl içerisinden bir trafik kazası yaşadıysanız karşı taraf göndermiş olabilir, yakın zamanda bir arkadaşımızın başına geldi. "Bu araç ticari bir araçtı ve ben aracın tamir gördüğü süre içerisinde bu araçla kazanacağım paraları kazanamadım" diyerek bir para isteyebiliyorlar. Belki o tanımadığınız kişiler de kazaya karışan diğer kişilerdir.

Diğer ihtimaller için ben de başlığı takip edeceğim çünkü bu aralar sıklıkla duymaya başladım bu tür şeyleri, insanlar para koparabilmek için yeni yeni şeyler icat ediyor. Dolandırıcılık tarzı bir şey de olabilir, hukukçular açıklar diye umuyorum.
  • hrskrs  (06.05.23 10:22:51)
Hrskrs, teşekkür ediyorum dönüşünüz için.
Bazı bilgilere ulaştım,

Faydası olabilir diye düşünerek güncellemek istedim;

Maalesef birisi mesaj olarak gelen bir linke tıklayıp bilgilerini girmiş, sonra da bankadan bunu düzeltmek için arıyoruz diyerek benim numaramdan aranmış ve hesabından para transfer edilmiş.

Ben o bahsedilen tarihte yine yurtdışındaydım ve TR hattım kaplıydı, bu nasıl olabiliyor? Ve asıl sorum bu arama dökümüne nasıl ulaşabilirim. Teşekkür ediyorum.
  • va  (06.05.23 14:28:39)
e devletten uyap vatandas portalına gırdınız mı? icra evraklarını ınceeyebılır sebebını ogrenebılırsınız

  • haskoylu deli hasan  (06.05.23 17:28:29)
Bir avukata danışmak en kesin ve doğru çözüm
Hak kaybı yaşamamak için hukuki danışmanlık alınız

  • photo85  (06.05.23 20:11:33)
Bir hafta içinde itiraz etmen lazım.

  • Mistyimage  (06.05.23 20:22:25)