Araç boya koruma, canlı gösterme, cila, temizlik nasıl yaptırılmalı?

Siyah renkte bir arabamız var. Çok çabuk kirleniyor, sık temizletsem bile canlı ve parlak durmuyor. Bu konularda cahilim. Arabayı güzel, canlı ve temiz gösterecek, üstündeki boyaya zarar vermeyecek, boyayı koruyacak neler yaptırmalıyım? Bunu yaptırırken nelere dikkat etmeliyim? Nerede yaptırmalıyım? Kazıklanmadan işim içinden nasıl çıkarım? Yaklaşık maliyet ne olur?

Tavsiyeleriniz çok değerli olacak.

borz plus'a götürüyorum ben. güzel yapıyorlar. benim araba da simli lacivert.

önce pasta ve cila. sonra da seramik kaplama yaptırdım. 7000 lira vermiştim. şimdi nedir bilmiyorum.
  • alperz  (06.05.23 09:34:26)
Yaz ve kış mevsimlerine girerken boya koruma yaptırıyorum. aracımın bagajında sonax ıslak sprey cila var. yıkama sonrasında kurulamadan önce arabama sıkıyorum onunla birlikte kurulama yapılıyor. siyahın var derdin var :)

  • obscure  (06.05.23 10:16:35)
siyah araç kullanırken ben de hatırlıyorum bunun kolay bir yolu yok. özellikle aracın dışarıda duruyorsa temiz tutman imkansız gibi bir şey. o yüzden boşuna boya koruma falan yaptırma, ara ara pasta cila yaptır en azından 1-2 gün gözüne güzel görünsün.

  • roket adam  (06.05.23 12:23:52)
İyi bir wet coat da işinizi rahatlatır cilaya ek olarak

  • milletin efendisi olmaya gelen adam  (06.05.23 12:25:41)