Yeni girdiğiniz ortamda nasıl kaynaşıyorsunuz?

Ortamdan kastım bir eğitim veya dans kursu gibi düşünebilirsiniz. Haftada 1-2 saat aynı ortamda bulunduğunuz insanlarla arkadaşlığınızı bu eğitim veya kurs bağlamının dışında nasıl devam ettiriyorsunuz?

Sigara çok işe yarıyor ama biz kullanmıyoruz ağa o yüzden bizim için çok bir şey yok maalesef.

  • pavlis  (05.05.23 23:32:59)
İnsanları gerçekten dinliyorum. Onlar da anlatmaya gönüllü olduğu için birkaç klişe sorudan sonra gerisi geliyor.

  • Amaranta ursula  (05.05.23 23:38:44)
Sigara +1 maalesef. Mecburen molalar aynı yerde geçirilip sohbet ediliyor. Ortak bir şeyler bulup dışarda plan yapmaya kalıyor iş.
Yeterince girişkenseniz o sohbet ortamını içerde de oluşturabilirsiniz, sorular sorup paylaşımda bulunarak.

  • mezzosprite  (05.05.23 23:43:04)
haftada 1-2 saat vakit gecirdigim yerden arkadas edinmem imkansiz gibi bi sey. eger sosyallesesim varsa oyle bi takilan grup varsa peslerinden giderim

  • ala09  (06.05.23 13:12:02)
Bu daha çok karşı tarafla ve onun cinsiyetiyle alakalı. Sosyal becerilerin ne kadar iyi olursa olsun karşındaki kişi mıymıntı, kasıntı, garip huyları olan ve peşin hükümlü biriyse zaten kaynaşamıyorsun da asla.

  • Avoiding The Puddle  (06.05.23 14:41:31)
memleket nere diye sorarak
30 kişilik eğitimde de bile kafa dengi birisi çıkmayabilir
ya da karşı taraf istemeyebilir

gözüne bi kaç kişi kestirip ortak nokta bulmayı deneyip muhabbeti oradan devam ettirmek
  • bir soru sorcam  (06.05.23 17:48:36)