trafik sigortasının içeri Hk bir soru

şimdi sigortam netten bir mesaj geldi de içeriği şöyle;

Trafik Sigortasi olasi bir kaza aninda karsi tarafa verilen hasarin sadece 120.000 TL kadarini karsilar. Kaza aninda masraflarini düsünme diye IMM Sigortasi Sigortam nette! Detaylar icin sgrtm.net/imm1

Ben de açıp poliçeme baktım, araç başına 100.000 TL, Kaza başına 200.000 TL limit var maddi hasarda.

Şimdi kazada karşı aracı perte çıkarsam, diyelim ki kaskosu da yok, zaten hatalı olan da benim, napıyor sigorta sirketi Max 200k mi veriyor?

evet o yuzden neovadan 1300 liraya limitsiz IMM yaptirdim

  • tahtakafa  (05.05.23 17:37:37)
Kaskonda İMM için ek teminat yoksa, karşı tarafa vereceğin hasarın max 200'e kadar karşılanacak.
Karşı tarafın kaskosu olması fark etmiyor, her halükarda %100 suçluysan bu parayı sen ve senin sigortan ödüyor.

  • roket adam  (05.05.23 17:37:38)
evet araç başına max 100 veriyor.
kaskolarda imm limiti oluyor. o yüzden millet sınırsız imm alıyor.

  • jelly bear  (05.05.23 17:40:16)
öncelikle evet, sigortan "max. 200k karşılarım gerisinden bana ne hacı" diyor.
sınırsız/limitsiz imm muhakkak yaptırın.
piyasada 300-500 altı araç kalmadı neredeyse.
allah korusun, milyonluk bir araca vurursanız (sizin senaryonuz için konuşuyorum) maddi açıdan çok üzecek sonuçlar oluşabilir.
  • thedepressed  (05.05.23 17:42:27 ~ 17:43:54)
evet 200k ödüyor gerisi size kalıyor. bugün kasko ve sigorta yaptırdım ben de. maddi hasarı sınırsız, manevi tazminatı 2.5 milyon tl yaptım. bu devirde kime çarpacağınız belli olmaz. sınırsız maddi yaptırın kaskonuzda.

  • false pretension  (05.05.23 21:39:31)
Piyasadaki bazı lüks araçların bir farı 100 bin lira, hatalı olup da böyle bir araca çarpsanız yandınız.

Maalesef trafik ve kasko poliçelerindeki imm limiti çok düşük. Sınırsız imm hayat kurtarır, ben de ak sigortadan 1260 tl yaptırdım sınırsız İMM.
  • John Bloor  (06.05.23 13:01:47)