apple usa'den türk kartıyla alışverişte taksit ve tax sorusu.

1.
taksit seçeneği yok alışverişte. toplam 900 dolar ödeme yapacağım.
bu 900 dolarlık ödemeyi daha sonra akbank ya da enpara ile taksitlendirebilir miyim?

bankalarda böyle bi hizmet var biliyorum ama kaç taksit yapmaya müsade ediyor bilmiyorum.

2.
900 doların 70 doları tax. çıkarken türk vatandaşı biri bu vergiyi iade alabiliyor değil mi?

teşekkürler.

1. No. Yurtdışı alışverişlerine taksit yapılamıyor.
2. Fatura çıkış yapacak kişinin adına olmalı ve çıkış yapacak kişi 3 aydan uzun bir süre kalmamış olmalı (en azından avrupa için böyle)

  • giovanne  (04.05.23 20:31:11)
1. yurt dışı harcamalarda taksit olmaz.
2. abd'de her eyalette vergi iadesi yok. alışveriş yapmadan önce detaylı araştırın.

  • kanatlı kontun müşfik öpücüğü  (04.05.23 21:04:12)