Twitter - Eskort

Twitter'da Türkiye'nin herhangi bir il-ilçe-semt-mahallesinin ismini yazınca pek çok eskort ilanı tweet'i çıkıyor.
Bu durum yıllardır bu şekilde.

Peki bu evrensel bir sorun mu? Türkiye dışındaki ülkelerde de durum böyle mi?

Twitter'i bilmiyorum da Instagram'da da durum ayni. Hangi Istanbul semtini yazip baksan paylasimlarin yarisindan fazlasi hayat kadinlari cikiyor.

Yurt disinda yasiyorum, burada oyle bir sey gormedim. Hatta baska ulkeleri gezerken de gidecegim yerlere onceden Instagram'dan bakiyorum, oralarda da hic denk gelmedim.

Sanirim cinsellige erisimin gorece zor oldugu Turkiye gibi ulkelerde fuhus cok yayginlasiyor, rekabet de yuksek oldugu icin Twitter, Instagram vb her kanaldan saldiriyorlar.
  • sertac akin  (03.05.23 17:03:25)
ben de foursquare'nin görükle sayfasında gezerken 2 fotoğraftan biri erotikti. görükle'de de kaldım yıllarca, orda okudum ama hiç duymadım, karşılaşmadım. kendilerini çok güzel kamufle ediyorlar demek.

  • sanemz  (03.05.23 17:32:15)
14 ülke, onlarca şehir gezdim ve bu olayın sadece Türkiye'de döndüğünü gözlemledim. Türk insanı her konuyu uç noktalarda yaşıyor. Futbol, müzik, siyaset, cinsellik vs. sosyal ortamlar her şeyi özetliyor.

Çok anormal bir olay gerçekten.
  • ditu  (03.05.23 18:05:59 ~ 20:51:10)
Batıda kadın görünürlüğünün fazla, kadın erkek eşitliğinin cinselliği de kapsıyor olması nedeni ile eskortluk müessesesine ihtiyaç buradaki kadar yok.

Ortadoğu'da zaten o tür bir müesseseye izin yok.

Dolayısı ile Türkiye'nin bu konuda ayrışması gayet normal.
  • Mirket  (03.05.23 21:12:40)
instagramda seyahat etmek istediğim konumlara baktığımda top gönderiler hep eskortvarimsi estetikli aşırı şişkin popo ve meme içeren, dekolteli pozlar veren aşırı makyajlı kadınlar. sanıyorum ki eskortlar. türkiye’yle sınırlı kaldığını düşünmüyorum.

  • deartheodosia  (03.05.23 21:49:09)