Maaş beklentisi

Merhabalar. Kariyer.net sitesinde bir işe başvurmuştum. Maaş aralığını 13 16 yapmıştım. Görüşmede de 15 dedim. Bir de 1000 TL'ye yakın yol ücreti var. Görüşme olumluydu ama dönüş olmadı. Pazartesi görüşmüştüm.

İşin dezavantajları

Fabrikada vardiya var. Gündüz çalışmayacaktım bir süre. 4 12 ve 12 8 vardiyaları var. Cumartesi de çalışma var.

İşin avantajı

Yürüyerek 10 dakika.

Dezavantajları dikkate alınca çok söylediğimi düşünmüyorum. Hatta az bile. Sırf evime çok yakın olduğu için istedim. 15 16 bin çok mu? Niye dönüş yapmamış olabilirler? Sağ olun.

Az bile. prosedur olabilir donus icin

  • ala09  (03.05.23 12:45:40)
Vardiya ve fabrika diyorsunuz. 15-16 çok çok az. Annemin bakıcısı bile 19 bin alıyor.

  • yalniz kizkulesi  (03.05.23 12:52:32)
Çünkü daha iki gün olmuş. Her şirketin işleyişi aynı değil ki. Yurt dışında çoğu firma 3-5 hafta aralık veriyor mesela dönüş için.

Olumsuz bir dönüş yoksa iki günde endiselenmek boşuna stres kaynağı yaratmak olur bana göre. Maaş Türkiye için şu anda az bile bence.
  • fraise  (03.05.23 12:52:43)
üretim personeline verdiğimiz ortalama maaş brüt 16.250. (max 18.500-min 15.250) fazla mesai alıyorlar. hafta sonu çalışma yok. 16.250'nin neti 13.500 yapıyor.

üretim elemanı pozisyonuna başvurduysan, 15-16 bin brüt tutarsa iyi ama net ise bir tık yukarıda kalmış olabilir.

seninki üretim mühendisi gibi bir pozisyondu diye hatırlıyorum. öyleyse, üretim mühendisine verdiğimiz tutar brüt 27.000 neti de 20.000 civarına geliyor. az demişsin.
  • gabe h coud  (03.05.23 13:38:51)
Ek ücret yok. Bence de düşük ama evime çok yakın olduğu için böyle dedim. Çünkü gidiş geliş 1 2 saat arası yolda geçiyor. Bundan kurtulmuş oluyorum.

  • dissendium  (03.05.23 13:40:42)
gabe h coud, üretim vardiya mühendisi pozisyonu. Doğru tahmin. Sadece kimya fabrikası ve ilanda kimya mühendisi yazıyordu. Ben makine mühendisiyim. Kimya bilgisi çok gerekmiyor dedi ama bu da bir ihtimal olabilir belki.

  • dissendium  (03.05.23 13:42:38)
Maas cok az, dua edin de donmesinler. Yoksa mutsuz bir hayat sizi bekliyor demektir.

  • balpolen  (03.05.23 14:47:55)
Maaş medeni durumuna, borcunun olup olmamasına, kira ödeyip ödememene, sosyal hayatına, yaşadığın şehre vs göre çok değişir bilmeden yorum yapamam ama dönüş yapmaları 1 ayı bulabilir. Mayıs sonuna kadar cevap gelmezse umudu kesersin. Kabul edersen de asla 12-8 vardiyasını seçme çünkü işçilerin en verimsiz en düşük konsantrasyonda oldukları ve iş kazalarının en çok olduğu saat aralığıdır.

  • iwasbornonamountainside  (03.05.23 17:02:13)
Abi sen zaten önceki işlerinden illallah edip başka is bakiyordun. Kaliteden iyidir vardiyada mühendis. Başka yere de atlarsin 1 sene sonra gerekirse.

Maaş iyi değil tabiki ama başka seçeneğin de yok gibi bayadir okuyoruz.

Üretim de görmüş olursun işte. Bu da olmazsa artık satış/satin alma dışında alan kalmayacak.
  • logisticsmanager  (03.05.23 17:44:11)