Dolar mı altın mı?

Kkm ye katılmıştım ama durumlar malum. Şimdi 20.50 den satıyolar alsak mı altın mı alsak?

Ben olsam,

KKm'ye şu an sıfırdan girmem.
Ama KKM'de isem de çıkmam.
  • Mirket  (02.05.23 12:28:21)
@mirket

Zarardayız neden çıkmıyoruz?
  • 0zlem  (02.05.23 12:31:31)
Zarar gerçekleşmiş işte, daha fazlası sabit kur rejimine geçilirse olur, o zaman da her durumda zarar olur.

Ha bu arada sermaye kontrolü veya varlık vergisi gibi çekincelerin varsa o zaman tabii ki yastık altında fiziki altın.
  • Mirket  (02.05.23 12:45:21)
Dövizden dönen KKM yaptıysan, nasıl zarar ettin tam olarak paylaşır mısın?
TL'den KKM ise evet makastan zarar var, ama zaten elinde dolar değil TL varmış en başta.

  • roket adam  (02.05.23 13:03:00)
@roket

Makastan zarardayım. yarın bir gün kkm kalksa dolar 22 olmuş ben öylece kalmışım işte
  • 0zlem  (02.05.23 13:04:41)
KKM'den çıkanlar büyük ihtimal dolar alamayacaklar. Merkez bankası bu yönde bir uyarıyı sözlü olarak bankalara iletmiş. Bir aksiyon alacaksanız, son günler.

TL olarak paralarını alabilirlerse şanslılar. Daha önce böyle bir uygulama olmuş. KKM'de vade bitiminde, 5 yıl vadeli devlet tahvili vermişler.

Bence fiziki altın en güzeli.

NOT: yatırım tavsiyesi değildir.
  • kartallar yuksek ucar  (02.05.23 14:41:01 ~ 14:41:34)