[]

netflix hemsire dizisiyle ilgili duyuru doktorlarina bir soru

selamlar, dizide acil serviste kalbi ve solunumu duran hastalara hemen mudahale edilirken kanser tedavisi goren hasta gece rahatsizlandiginda mudahale edilmemesi soyleniyor ve mudahale etmiyorlar. bunun aciklamasi nedir gercekten merak ettim.
 
DNR denen bir durum var, son evre kanser hastaları gibi iyileşme ümidi olmayan hastalar, arreste girerse kurtarılmamak için belge imzalıyorlar Amerika'da (diğer ülkelerde de vardır muhtemelen). Türkiye'de hukuki olarak böyle bir durum yok ama bazen hasta yakınlarıyla konuşulup hasta kurtarılmayacak durumdaysa daha fazla acı çekmemesi için uygulanabiliyor. Diziyi izlemedim ama böyle bir durum olabilir.


  • nundu  (02.05.23 11:46:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.