akp reklam ve banner'lari

genelde hosuma gitmeyen reklamlari filan hep kosesindeki "x"dan kapatip bir daha gosterme secenegini isaretlerim ama akp reklamlarinda o x isareti cikmiyor, her girdigim sitede ilgili sahsin yuzunu gormek zorunda miyim? nasil engelleyebiliyoruz? bir de bu "x" isaretini koymamak bir secenek mi bu tur reklamlar icin? oyleyse nasil sadece akp yapiyor bunu? her reklam veren reklamlarim engellenemesin diye secemez mi istese, neden yapmiyorlar?

adblock kullanıyorsun hiçbir şey görmüyorsun.

  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (01.05.23 20:00:55)
Kesinlikle katılıyorum. Reklamı kapatamamak aşırı rahatsız edici bir şey. Bu şekilde izin istemeden keyfine göre dahil olup rahatsız etmek tam AKP işi zaten. Kesin Bunun mobili var, uygulaması var vs. öyle adblock tavsiyesi ile olacak iş değil.

Bu arada Google Ads kurallarında kapatmak için tuş konusu zorunlu değil mi? Google Ads olup da çarpısı olmayan gördüğüm ilk reklam.
  • nawar  (01.05.23 21:27:41)
@nawar evet tam olarak ayni fikirdeyim. adblock degil ki benim derdim, benim reklamlarla bi zorum yok ama kapatamadigim veya degistiremedigim bir reklam dikta rejimine el salliyor bence.

hedef kitlesi "telefonunu cikarcl"ci dayilar olan partinin kapatilamayan reklam yapmasi da ayri bir ironi. ote yandan 20 yil olmus biz hala her sacmaliga sasiriyoruz, icimizde engellenemez bir polyanna yasiyor herhalde.
  • in vino veritas  (01.05.23 21:38:44)
kesinlikle saçma sapan bir şey ama bunu sadece akp yapmıyor arkadaşlar. bende de bir süredir chp bannerlarında çarpı çıkmıyordu. ve reklamlar hareketli banner şeklindeydi. yani bir metin okurken aşağıya kayıyorsun ya banner da aynı düzlemde hareket ediyordu ve metni okumak zulme dönüyordu. hatta ben sadece bana olan bir şey sanıyordum. sözlükte başlığı vardı onu görünce sonra adblock kullanmaya başladım ve hiçbiri gelmez oldu. şuan akparti bannerı var sözlükte mobilden girdiğimde karşıma çıkıyor ama çarpı gözüküyor şuan için bende. ama sayfa yenilenince yeniden geliyorlar.

  • debian  (02.05.23 02:51:26)