Gıda Analizi

Selamlar,

Malumunuz, gıda konusunda bir sürü endişelerimiz var. Hele bir de bebek eklenince..

Kemikli ilik suyu olsun, zor zamanda kullandığımız hazır bebek mamaları olsun, gerekirse organik diye aldığımız sebze meyveler olsun, belli başlı üretici ve markalar dışında alışveriş yapmamak istiyorum.

Bu ürünlerin gıda analizini yaptırabileceğim, sürekli çalışabileceğim, gerek kimyasal gerek ağır metal gerek organiklikleri açısından veriler elde edebileceğim güvenilir bir laboratuvar ya da izlemem gereken yol hakkında bilgi verebilecek olanlara selam ederim :) lütfen pas geçmeyin.

Abi Türkiye'de bu iş zaten kötü de bak Fransa'da lactalis ki hayvan gibi firma salmonella bulaştırdı.

Gene geçen sene kinder'de salmonella çıktı.

Yani bu işler öyle senin kendin labaratuvar ile yapacagin şeyler değil. Bu batch temiz çıkar diğeri patlar. Fransa'da buna özel site var, misal x batchte yabancı madde çıktı diye yayınlaniyor, sonra marketlerde afisleri asiliyor, satın alanlara para iadesi vs oluyor.

Kısacası lafin özü şu; bugün aldığın ile haftaya aldığın ürün aynı olmayabilir. Her üretim batchinde farklı bir şey olma ihtimali var. Malesef bu bireysel olarak değil devletin yapması gereken bir şey.
  • logisticsmanager  (29.04.23 23:49:58)
selam,

her giren ürünü değil de organik ve katkısız olarak satış yapan markaları tek seferlik güven testine sokmak istiyordum. güzel bir hobi olurdu benim için ama ev ortamında yapılamayacağını anladım.

teşekkürler.
  • karincaezmezuo  (19.05.23 16:44:57)