ip13, %88 pil sagligi, sarjin 4-5 saatte bitmesi normal mi?

bitiyor dedigim %28e falan dusuyor. Surekli kullanim hali yok. gunde 3 kere sarja takmam gerekiyor. bunun icin garantiye verilmez degil mi? asiri konforsuz bir durum. konum ve arka olan appleri yenileme kapali. 1.5 senedir kullaniyorum ve tlf degistiresim geliyor ama iphonea sempatimi kaybediyorum :(

%88 pil sağlığında garanti pil değişimi yapmaz.

4-5 sürekli kullanıyorsan normal. aksi halde çok normal değil.
  • jelly bear  (27.04.23 09:16:07 ~ 09:36:01)
ilk aldigimda 15 saat araliksiz telefon kullanirken sarji 1.5 gun gidiyordu. %12 azalip, daha az kullandigim halde performansin bu kadar dusmesi hic dogal gelmiyor ve birden oldu sanki

  • ala09  (27.04.23 09:29:46)
15 saatten kastınız kesintisiz ekran açık değildir heralde? çünkü hiçbir iphone 15 saat ekran süresi veremez.
hayır bir kişinin 15 saat kesintisiz telefon kullanması da çok olası değil zaten.
güncelleme sonrası olmuş olabilir ama bu telefon için 5-6 saat ekran süresi normal.
  • jelly bear  (27.04.23 09:37:23)
Normal değil diye düşünüyorum.

iPhone 13 Pro Max var bende. %89 pil sağlığı. 11 aydır kullanıyorum.
Dün sabah 7'de şarjdan aldığım telefonu normalden çok daha fazla kullandım. Herhalde 3 saat YouTube sesi dinledim, 1 saat YouTube video izledim, 40 dakika navigasyon kullandım. Onun dışında whatsap, twitter vs.
Özellikle 10-14 saatleri arasında beklemem gerekiyordu ve sürekli telefonla oynadım.

Saat 15:00'te %50'ye düştü. Saat 21'de %20'ye düştü.

Garanti bunu tamir etmez.
Pil kısmından telefonun şarjını son 24 saatte be son 10 günde en çok kullanan aplikasyonlara bir göz atın.
Belki de farklı bir sorun, hata vardır pilinizde veya telefonda.
  • michael_knight  (27.04.23 09:40:44)
iphone kullanıcısı değilim. ekran süresi gibi bir şey yok mu acaba? yani şarjın şu kadarı ekrana bu kadarı instagrama gitti gibi bir şey vardır bence. oradan kullanıma bakıp normal mi değil mi ölçmek çok daha sağlıklı olur.

edit:
www.gzt.com
  • kisa  (27.04.23 09:46:46 ~ 09:47:53)
Geçenlerde Iphone SE'de benzer bir durum başıma geldi. Pil sağlığı %90 iken pil 2 saatte bitmeye başladı. Arka planda çalışan takvim uygulaması ile alakalı bir problem olmuş. Uygulamayı sildiğim halde düzelmedi. Son çare olarak telefonu, içerikleri ve ayarları silip baştan kurulum yaptım, düzeldi.

  • kaptan memo  (27.04.23 11:24:35)
Pil kullanım istatistiklerine bakın bakalım sebep neymiş. 4-5 saat ekran açıksa pilin bu kadar düşmesi normal masaüstünde dururken bu kadar düşmeni normal değil.

Ayarlar->Pil

Orada son 24 saatte ve son 10 günde telefon ne kadar kullanılmış, pili kim yemiş görülüyor.
  • bk  (27.04.23 11:30:00)