[]

yurtdışı seçmen için chp vs iyip

hangisi daha mantıklı? listelerden dolayı chp tek ve en güçlü mantıklı görünürken bazı yerlerde iyip'e katkı sağlayacağından dolayı iyip daha mantıklı gibi duruyor. şu an y.dışı seçmen için hangisi mantıklı?

bir de "yurtdışından verilen partinin oyu, y.içindeki oy oranından yüksek olmalıdır" gibi bir şart falan mı var? öyleyse risk olmaz mı iyip? chp verip geçelim mi.

çok kafa karıştırıcı bu sistem ya

 
Hangisi daha cok sehirde giriyorsa ona vermek daha mantikli


  • fakyoras  (26.04.23 17:51:39) 
ben de tipe vermek istiyorum ama her sandikta secime girmiyor ve oylarin türkiye capinda bölünecekmis. o yüzden takipteyim :)


  • sonsuz  (26.04.23 22:53:54) 
Benim de gönlüm tip'te ve takipteyim. Az önce katildigim bir müsahitlik egitiminde @fakyoras'in yorumunun aynisi söylendi.


  • chihirovekohaku  (26.04.23 23:25:43) 
youtu.be

bu videodan anladığım kadarıyla akp ve chp harici herhangi bir partiye oy atmakla çöpe atmak aynı neredeyse!

hdp'li, iyipli tipli adamın vereceği oylar gidecek egeye karadenize dağıtılacak. hdp'li adamın rizeye giden oyu da çöp, mhp'linin şırnağa giden oyu da çöp. küçük partilere oy atmanın hiç bir manası olmadığı gibi en çok şehirde seçime giren partiye oy atmak gerekiyor o zaman. fakyoras +sonsuz.

cb seçiminde olduğu gibi yurtdışı seçmenin mv seçimi akp-chp seçimi olacak
  • avatar is back  (27.04.23 02:18:06 ~ 02:19:04) 
@avatar

Ama mesela tip ankara birinci bölgede secime girmiyor. Sadece kazanma sansinin bilundugu yerlerde secime giriyor.

O zaman oylar dagitirlirken ankara 1. bölgeye de mi tip oylari gidecek yoksa secime girdigi yerlere mi dagitilacak?
  • sonsuz  (27.04.23 13:33:05) 
@sonsuz,

twitter.com

her yere gidiyormus oylar. 81 ile dagitiliyor. tip oylarinin cok buyuk kismi bosa gidecek. akp ve chp harici kalan tum oy tercihleri anlamsiz olacak
  • avatar is back  (28.04.23 16:28:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.