Usb girisi ile calisan makinayi wireless yapmak

1 - Elimde usb kablosu ile bilgisayara baglanan bir lazer kesici var. ben bu aleti wireless yapmak istiyorum. Yani aletten cikan usb kablosuni bir adaptore bagliyim sabit kalsin, bilgisayarin usb portuna bir parca takiyim wireless baglansinlar. Bunun icin ne almam lazim, link ile gonderirseniz super olur.

2 - bir de macbook ayni anda 2 3 usb girisi baglamam gerekiyor bazen. C adaptor bagliyorum once sonra oradan bir suru kablo cikiyor. Bir deck olsa tum usbleri ona taksam masada dursa, mac c girisine de bir alici verici gibi birseyle wireless baglasam. Bunun icin ne almam lazim ?

Tesekkurler

karşılıklı parça takarak olmaz sanıyorum. örneğin bahsettiğiniz gibi çalışan mouse’lar var fakat onun alıcı ve vericisi spesifik olarak o donanım için üretilmiş, keza yazılımı da öyle. lazer kesiciyi kablosuz ve usb üstünden çalışacak şekilde kullanabilmek için yine spesifik olarak bir donanım ve yazılım hazırlamak gerekiyor tahminimce ama teknik olarak daha bilgili arkadaşlar yanlışım varsa düzeltir.

siz wireless usb hub olarak aratın, pahalı da olsa bazı cihazlar var, istediğiniz gibi usb kablolu cihazları bu hun’a bağlıyorsunuz, hub ise gelen datayı wi-fi sinyaline çevirip ortak ağınızdaki uyumlu cihazlarda kullanılabilecek şekilde kablosuz olarak yayıyor ama bilgisayarlara kendi yazılımını kurmak gerekiyor haberleşebilmeleri için, öyle standart bir protokol değil yani usb gibi, tak çalıştır olmaz.
  • orient blue  (26.04.23 08:14:58)