[]

Ebay fahiş gümrük vergisi

Ebay den aldığım , 7,50 Euro ürün tutarı , 16 Euro kargo bedelli , toplam 23.50 Euro ödediğim ürüne toplam 479 tl gümrük vergisi çıkmış . Yani aldığım ürün tutarı kadar gümrük vergisi ödeyeceğim .
Bi itiraz hakkım da yokmuş . Nasıl bu kadar yüksek vergi çıkıyor anlamadım .
Ne yapabilirim .


 
@orient blue , evet ikinci el bir ürün . Yenisi yok .


  • dunyatuhaf  (25.04.23 11:23:24) 
Bana normal gibi geldi, hele ki eğer ÖTV varsa. KDV artı ÖTV zaten %50 gibi oluyor. Ülkenin durumu belli, vergimizi paşa paşa ödüyoruz.


  • alfired  (25.04.23 11:32:07) 
daha önce benim de başıma gelmişti. 100 dolarlık bir ürün almıştım ebay'den polonyadan. pazarlık falan yaparken, satıcının işgüzarlığı durduk yere aklıma soktu, faturaya 10 dolar yazayım vergi az çıksın sana diye:) ben de tamam dedim.

yer mi gümrükçü abi bu numarayı:) açıp bakıyorlarmış, kafalarına yatmayan rakam olursa da google'lıyorlarmış hatta fiyatını. bana öyle söylemişti gümrükçü bir arkadaşa sorduğumda.
  • artci sarsinti  (25.04.23 13:39:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.