Görücü usulünde...

Dış güzellik önemli midir sizce. Güzellikle yargıya varmamak mı gerekir?

güzel veya çekici bulmadığınız birisi ile bir ömür yaşamak nasıl olacak peki? dış güzellik belki en önemli unsur değildir ama önemlidir bence.

  • meiyisi  (25.04.23 10:24:12)
Hiç tanımadığımız birisi için de güzelliği ile yargılamak doğru olur mu?

  • beraesad  (25.04.23 10:25:35)
hiç tanımadığın birisini neyle yargılamak doğru olur peki?

  • kisa  (25.04.23 10:26:28)
Görücüye sebep olan kişinin referansı bi fikir sahibi olmamıza yardımcı olabilir belki

  • beraesad  (25.04.23 10:30:51)
olabilir, aynı şekilde güzellikte bir fikir verebilir.
burada evlenecek kişinin kendi düşüncesi önemlidir, başkalarınınki değil

  • kisa  (25.04.23 10:31:29 ~ 10:33:11)
güzellik geçip gidiyor, karakter aynı kalıyor sonuçta

  • beraesad  (25.04.23 10:33:13)
güzellik gelip geçmek zorunda değil.
burada benim için değil evlenecek kişi için ne kadar önemli olduğunun bir değeri var.

güzellik anlayışımız güzellikle aynı şekilde değiştikçe karşındakini yine güzel bulabilirsin.
burada kağıtta yazan bir formülden bahsetymiyoruz, sana güzel gelmesinden bahsediyoruz.
ilk anda elektriği de genellikle güzellik sağlar.
tutup "hayır abi karakter önemli güzellik değil" dersek ha tamam o zaman mı diyeksin?
işin özü senin için önemli olan şeyi sen bilirsin
  • kisa  (25.04.23 10:36:13)
seçebileceğin tek parametreyi de önemsemezsen bu senin nefes alabilen her şeyle evlenirim mantığında olduğunu gösterir. o kadar çaresiz olmadığını umuyorum. evlenmek zorunda değilsin bunu unutma.

  • bohr atom modeli  (25.04.23 10:56:42 ~ 10:58:07)
görünüş vasat ama belki çok güzel sevişiyor. bence aranızdaki çekim önemli.

  • sanemz  (25.04.23 11:05:48 ~ 11:07:30)
bu konunun görücü usuluyla alakası yok

  • bir soru sorcam  (25.04.23 11:23:40)
Görücü usulunde güzellik daha da önemli bence.
Beni de yalvar yakar biriyle görüştürmüşlerdi. Önden fotoğrafında beğenmeseydim görüşmeye şans vermezdim.

Ama zamana bırakmak lazım; tanımak lazım yani...En az birkaç buluşma.

Ben tanıdıkça sevenlerden olmuşumdur...
  • gadlemler  (25.04.23 12:21:04)
duz bir dateden daha onemli cunku bu bulusmanin amaci evlilik oluyor. guzel gelmiyosa sal

  • ala09  (25.04.23 12:35:36)
önemli tabii ki. yüzüne bakmak istemediğin insanla nasıl bir ömrü kapsayan bir plan yapabilirsin? tanıdıkça sevebilirsin evet ama daha yakından tanıdıkça daha çekici olmaya başlamaz bence o insan.

  • deartheodosia  (25.04.23 13:01:44)
Güzel gelmesi önemli. Fakat siz de ortalama bir güzelliğe sahipseniz çok elememek akıllıca olur. Önemli olan sohbet uyumu, bir elektrik almak, sıcaklık kurabilmek.

  • psmstc  (25.04.23 14:33:37)
Bir beğeni olmadan her türlü zor

  • photo85  (25.04.23 15:26:08)
bir çekim olması gerekiyor. bu çekimi sağlayan şey de büyük ölçüde güzellik. çekim olmadan o evlilik ev arkadaşlığından farksız olur.

  • 1331c112  (02.05.23 13:21:20)
@bir soru sorcam +1
Görücü usulünün sabit özü; sürecin başlangıcının 3. bir kişinin sizi birbirinize yakıştırması ve tanışmanızı istemesi, yada senin 3. bir kişiyi bu konuda teşvik etmendir (önce o görecek).

Dış güzellik de bir parametre, hadis var.
  • WithWorth  (02.05.23 13:35:34)