Türknet için kullandığım modem neden çok kötü?

Aldığım modemin (ZYXEL VMG3313-B10A) Türknet'in sağladığı altyapı ile uyumlu olduğunu öğrenmiştim fakat internet eve bağlandığından beri modeme her gün reset atmak zorunda kalıyorum.

Günde 3 - 4 kere modemin üstündeki internet ışığı sönüyor, bazen internet ışığı sönmediği halde internet bağlantısı kesiliyor. Modeme reset attıktan sonra yaklaşık 6 dakika beklemem gerekiyor internetin yeniden çalışması için.

Bu modemin Türknet’in sağladığı VDSL altyapısını desteklediğini ve hiçbir sorun çıkmadan çalışacağını öğrenmiş olmama rağmen bahsettiğim problemi yaşıyorum. Modemi değiştirmeden sorunum çözülemez mi? Müşteri hizmetleri 100 mbps görünen hızımı belki çözülür diye 75'e düşürmeyi denedi fakat bir sonuç alamadım, zaten 15 mbps alabiliyorum. Başka modem ile 24 saat deneyin, sorun çözülürse modemi değiştirin diyorlar. Ne yapmamı önerirsiniz?

Aynı şeyleri millenide yaşadım.

Teknik desteğe başvurun - birşey olmuyor ama olzun. 35 mbps alıyorsun diyorlar 20-29 arası dalgalanıyor.

Modemi geçici değiştirmek mantıklı. Bir tanıdıktan rica edin.
  • baldan kaymak  (23.04.23 21:54:32)
Merhaba bir çok modem kullandım ayrıca 5 farklı servis sağlayıcıdan hizmet aldım.

Aşağıdaki modemde hep en yüksek hızı aldım. Tavsiyem aşağıdaki modemden birbtane yedekte tutman

TP-LİNK 9970 V3
  • kaiserr76  (23.04.23 22:42:04)