Süresiz vekaletler problem oluşturur mu?

Bir iş davası sebebiyle avukata süresiz vekalet vermiştim. Artık hiçbir işim kalmadı. 4 sene olmuş. Noterden fethetmek gerekiyor mu?

Avukatı “fethetmek” biraz fazla değil mi sizce de? bence azilname yeterlidir :)

  • irene  (22.04.23 23:15:43)
konuya çok vakıf değilim ama ben babam vefat ettikten sonra çeşitli işlemler için kardeşlerimden vekalet almak durumunda kalmıştım. evindeki gazın kapatılmasından tutun da arabasının satışına kadar. aldığım vekalette bunlar tek tek, ayrıca yazılmıştı. bir sürü soru sormuşlardı.

o açıdan sorun olmaz diye düşünüyorum çünkü vekaletnamede hangi işlemler için izin verildiği spesifik olarak yazılıyor benim anladığım kadarıyla. öyle genel olarak "şu kişi işlerimi yapma konusunda yetkilidir" şeklinde süresiz vekaletname hazırlanacağını sanmıyorum.
  • mark greg sputnik  (22.04.23 23:18:47)
@irene fethetmek:) azilname gerekiyor mu, yapmazsam bu bir problem olur mu? 4 sene sonra durduk yere insanlara ayıp olur gibime geliyor belki unuttu bile benim vekaletnameyi

  • havadakarada  (22.04.23 23:19:36)
Yine fethetmek yazmışım. FESHETMEK :)

  • havadakarada  (22.04.23 23:20:18)
yani şart değil ama içiniz rahat edecekse yapın. yoksa bir şey olacağını sanmıyorum.

  • paintov  (22.04.23 23:48:46)
İşiniz bitse de azletmeniz gerekmez. 4 yıl sonra azilname göndermeniz de hoş olmaz bence. Abrıça vekaletname olması öyle kafasına esen her şeyi yapabileceği anlamına gelmiyor. Avukatla işiniz kötü bir şekilde bitmediyse bence hiç uğraşmayın. Hem Birgün başka bir meseleden dolayı tekrar görüşme ihtimaliniz olur. Avukat unutmuştur o vekaletnameyi boşuna hatırlatmayın :)

  • bhhs  (23.04.23 00:37:24)