Ecrimisil, tapuda üzerimize ait olmayan yeri kullanmak nasıl oluyor?

Bir tarla aldım, 250 m2 önünden 500 m2 arka tarafından bana ait değil, devlete aitmiş orası ama aldığım kişi 20 yıldır orayı da ekip biçtiğini söyledi, iki alanı da baya ağaçlandırmış hatta. Çam ve meyve ağaçlrı dikmiş. Bu alanları kullanmaya devam edeyim mi sizce? Eğer kiralamak ya da satın almak istesem nasıl bir yol izlemeliyim? Etrafını telle çevirsem bi sorun olur mu? Başıma bi iş gelir mi?

Bulunduğunuz ilcedeki milli emlaka gidip islemleri baslatmaniz gerekecek. Nasil bir yerde olduğunuzu bilmiyorum ancak köy statüsünde bir yer ise orman genel, tedas, kgm, dsi gibi kurumlardsn görüş isteyecekler eğer herhangi bir kurum olumsuz bir sey demezse orayi size satabilirler.

Daha fazla ayrinti icin milli emlak size yardımcı olacaktır..
  • blue eyes white dragon  (20.04.23 02:01:55)
@liberal

aldığım kişi hiç bi işlem başlatmamış daha önce. vergi falan ödememiş yani. yine de gidip işlem başlatayım mı yani? zaten kırsalda bir yer.
  • zeleno  (20.04.23 10:27:30)
o civardakilere sormak daha iyi olabilir, durduk yerde devletin birimlerini işe koşunca başa farklı işlerde açabiliyorlar.

  • babafingo  (20.04.23 22:51:35)