Sosyal medyada reklam olarak verilen spotify çalma listesi verilmesi

Öncelikle selamlar. Bir süredir kafamı kurcalayan bir konu var. Sosyal medyada reklam olarak spotify çalma listesi reklamı verildiğini görüyorum. Yani adamlar üşenmemiş spotify'da çalma listesi oluşturmuş ve onu takip edelim diye bir de bu reklama para veriyor. Yani hadi diyecegim bu adamlar çalma listesi oluşturup takipci kasıp o listeye şarkısını bunlara para karşılıgı ekleten şarkıcılardan mı para alacaklar diyorum. O da saçma yani. Listedeki şarkılar 70'ler hit. Yıl olmuş 2023. Neye sokacak o kategoriye şarkıyı?
Bu adamların kazancı ne sizce?
Var mıdır bir tahmini olan?
Teşekkürler.

Bildiğim tek şey şu sosyal medyada kitlen varsa bi şekilde para kazanıyorsun.atiyorum yeni bir şarkı yaptım ve bu şarkıyı kitlelere ulaştırmak istiyorum bunun için en doğal yöntem bu reklamla sağlanmış listeye girmek olacaktır.

  • olaylar olaylar  (19.04.23 21:59:59)
Yaptığın playlistin dinlenilmesi üzerinden de para kazanmaya imkan veriyor spotify. Buna yönelik hazırlanıyor o reklamlar.

  • armagan abanuz  (20.04.23 14:32:47)