Öğrenciye turistik amaçlı schengen vizesi çıkma ihtimali?

Mayıs sonunda turistik amaçlı 10 günlüğüne Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum ancak vize işlemleri Almanya için çok uzun sürdüğü için Yunanistan'dan başvurmayı ve Selanik üzerinden Berlin'e uçma gibi bi planım var. Öğrenci olduğum için vize çıkma ihtimali düşük müdür sizce?

Not: Hesabımda yüksek miktarda para gösterebilirim.

Alengirli işlere girersen çok büyük ihtimalle red yersin. Herkes böyle yaptığı için en kolay vize veren yunanistan artık vizeyi kasmaya başladı. Yetiştirebiliyorsan almanya'dan al, yetiştiremiyorsan da bence vize sicilini bozma durduk yere.

Ya da 2-3 gün yunanistan'da kalacakmış gibi bir plan yap derim en azından.
  • roket adam  (18.04.23 15:44:01 ~ 15:48:18)
paran var öğrencisin sorun yok. kültürlenmeye geliyorum dersin.

  • abi bi dizi buldum on numara  (18.04.23 15:47:18)
Daha yüksektir. Çünkü bitirmen gereken bir okul var.

  • Kahvedesu  (18.04.23 15:49:29)
@roket adam zaten sicilim bozulmasin diye önce Selanik'e gitmeyi ordan da Berlin'e ucmayi dusunuyordum. Buna rağmen orda kalmadigim icin sicilim bozulur mu dersiniz?

  • sapere aude  (18.04.23 15:55:36)
sicilin bu tarz işlemlerden bozulmaz. başvur almanyadan öğrenciyken vize çıkar ben 1. sınıfta param bile yokken bankada gittim. tekrar gitmek istediğin zaman kafan rahat olur daha önce almanya vizen görünür.

  • abi bi dizi buldum on numara  (18.04.23 16:04:20)
@abi bi dizi buldum on numara

Almanya'dan vize almak üzün sürdüğü için Yunanistan'dan almayı düşündüm
  • sapere aude  (18.04.23 16:13:40)
senin paranın pek önemi yok. belgelendirebildiğin düzenli gelirin yoksa anne baba sponsor olacak, onların geliri ve varsa üzerine mal mülk belgeleri işi kolaylaştırır. öğrenci olmak avantaj aslında, 35 yaşında falan değilsen tabi.

  • kanatlı kontun müşfik öpücüğü  (18.04.23 19:51:36)
öğrencisin diye hemen vize verirler gibi bir durum yok, yanlış bilgi. ama öğrenci olduğun için red verirler gibi bir durum da yok, belgelerini topla ve başvur.

  • deartheodosia  (18.04.23 21:57:29)