[]

Küflenen kağıt para

Poşette bırakılan kağıt para küflenip nemlenebiliyormuş bugün acı bir tecrübe oldu pamuk çubuğuyla tek tek temizledim deformeler yırtılmalar renk değişimleri mevcut umarım banka veya döviz bürosu alır.

Başına gelipte temizleyen var mı ?

Kağıt havluya sarıp sonra poşette saklasam küflenmiz miydi ?

 
kağıt para normalde suyla temas ettiğinde bozulan bir şey değil. normal kağıt değil çünkü. aslında özel bir kumaş.

senin paraların içinde bulunduğu torbanın içi nemlidir. paraların üstünde de bakteri ve mantar var idiyse onlar küf yapmıştır.
  • alperz  (18.04.23 13:16:05) 
Bankalar ve döviz büroları almadı
Aslında ıslanıp kurumuş gibi ve lekeliler
Biraz yırtıklarda var.

Daha büyük döviz bürolarına sorun dediler
Yurtdışına çıkan biriyle mi halletsem yoksa önereceğiniz döviz bürosu var mı izmirde
  • kararsızataletfilozofu  (19.04.23 19:10:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.