Türk lirasından en mantıklı kaçış yöntemi

Sadece online hareket edebiliyorum.

Elime yüklü TL geçti. Bankada dolar makası uçurum olmuş. Neredeyse 20 ye verecekler.
Kriptoya çekip usdt alsam 20.2 olmuş.
Aslında kur 19.3 falan.

Ben bu parayı paribuya atıp güvendiğim bi coin alsam nasıl olur?

Coin'e nasıl güvenebiliyorsun bro, yani aldığında 15 dakika sonra %40 değer kaybetmeyeceğinin garantisi olan bi coin var mı ki?

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (17.04.23 12:21:20)
guvendigin coin varsa al. neye gore guveneceksin?

guvenme meselesiyse her zaman en guvenilir meta altin. yoksa sahabimiz on dakka sonra cikarip masaya yuz milyar dolar koyar. sonra aldigin dolar da elinde patlar. olmaz olmaz deme.
  • alperz  (17.04.23 12:28:40)
Coin'e nasıl güveneceksiniz ki +1 kıstaslarınız ne olacak ki mesela? Örneğin hisse senetlerinin gelecek değerlerini şirketlerin finansal raporlarından ve gelecek yatırımlarından az çok çıkarabiliyoruz. Coinlerde ekrandaki mum grafiklerinin ötesinde elle tutulur çok bir şey var mı? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum, hiç bilmiyorum çünkü.

Altın kısa değil ama uzun vadede koruyucu bir maden. Neticede 500gr altınınız varsa 500gr altınınız vardır ve bunun dünyanın her yerinde 500gr altın değerinde bir karşılığı olur. En azından "her şeyimi kaybettim" derdinden koruyan bir şey bu.
  • akhenaten  (17.04.23 13:30:51)
güvendiğin coin var mı? diye soranlar olmuş.
arkadaşlar eth ok'dir.

yatırım tavsiyesi değildir.
  • noisnot  (17.04.23 16:28:28)
Eth bence de ok.

ibb.co
  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (17.04.23 16:36:25)
"Kur aslında 19.3 falan" değil demek ki :)
Coin no. Dövize / altına endeksli fon, makas yok bişey yok.
ytd tabi
  • wct3 org  (17.04.23 16:39:03 ~ 16:53:19)
Bankaların yatırım hesap uygulamalarından hisse senediymiş gibi alım ve satımı yapılabilen, Darphane Altın sertifikaları var. Kodu #ALTINS1
Şu an 13,25 Alış fiyatı, 13,26 satış fiyatı ve 0,01 gr. altına karşılık geliyor.

Altın almayı düşünüp, online hareket edebilenlere ve kur makasını istemeyenlere öneririm.
  • Mirket  (17.04.23 16:54:39)
kripto tarafındaki cevapları anlamadım ben. coin alsam demiyor ki. bankadan dolar almak yerine oradan tether alacak.
oradaki kurun 20,20 olmasının da bir anlamı yok. mevzu makas açıklığı. sanırım kripto borsalarında daha azdır.

son olarak, kripto borsasına güvenilir mi orası ayrı konu. yaparsanız da binance gibi büyük borsalarda tutun en azından.

edit: son satırı okumamışım. hıyarlık bende.
  • lazpalle  (17.04.23 17:49:36 ~ 18.04.23 15:05:44)
Lazpella bro nasıl "coin alsam" demiyor yav?

"Ben bu parayı paribuya atıp güvendiğim bi coin alsam nasıl olur?"

Yani "güvendiğim bi coin alsam nasıl olur" dediğinde güvendiğim bi coin alsam nasıl olur anlamına geliyor bence, tether alayım mı anlamı hiç çıkmıyor buradan.
  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (17.04.23 18:24:09)
Aslında kur 19.3 falan değil maalesef.
Mesai saatleri içerisinde alabildiğin fiyatlar asıl dolar fiyatları.

  • etna  (17.04.23 21:59:46)