[]

Döviz altın makası

Bu döviz altın makası neden yukarı doğru yüksek? Piyasaya bakıyorum, altın 1250 lira. Banka alış-satış 1250-1300. Daha önce 1225-1275 gibi bir şey olurdu. Normal mi bu?
 
akşam saatlerinde artıyor, katılım banklarına da bir bak, normal değil tabi.


  • tiny penny  (17.04.23 12:05:01) 
Dolarda makas konusunda ilginç bir durum varmış bugünlerde. Twitter'da Özgür Demirtaş'ın yazmasıyla haberim oldu.
Kapalıçarşı şu anda normalde olduğundan çok daha avantajlı mıymış neymiş.

Dolarda resmi kur ile gerçek hayattaki kur arasındaki fark artmaya başlamış. Altın makasındaki ilginçliğin sebebi de bu olabilir.

twitter.com
  • michael_knight  (17.04.23 12:09:13 ~ 12:09:44) 
Hükümet bankaları uyarmış makası açın diye. Maksat millet şimdi dolar alayım lazım olursa satarım demesin.

Şimdi ilgili tweet'i bulamadım da, ünlü ekonomistlerden biri yazmıştı bunu.
  • bk  (17.04.23 13:48:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.