Javascript - package işleri

ya bu update süreçlerinden inanılmaz yoruldum ben. çok sevmiyorum javascripti de zaten, o yüzden de çok bilgili değilim.

özet geçeyim;
diyelim ki Nextjs'i 12'den 13'e yükseltiyorum veya react'i 17den 18'e yükseltiyorum.

npm install next@latest react@latest react-dom@latest

dedim diyelim.
milyon tane hata verip yüklemiyor. force kullanmak zorunda kalıyorum. ama bunu da istemiyorum.

istediğim şey;

npm install next@latest react@latest react-dom@latest

yazdığımda uyumlu tüm paketleri de yüklesin, ben gidip tek tek paket yükseltmeyeyim.
uyumlu paket bulamadıklarını da bana liste olarak versin, projede çıkarıp atayım veya alternatif bulayım.

böyle bir eklentidir nedir bişey var mı bildiğiniz?

codemods diye bişey vardı next.js için, bu deprecated olan kodları otomatik düzeltiyordu falan, bi bak istersen.

  • plutongezegendegilmi  (17.04.23 21:01:07)
npm-check-updates gibi kütüphaneler var kullandığınız fakat burada tüm paketlerin derleyicileri tarafından güncel tutulduğu ve kodlarınızın yeni versiyonlarda çalışacağını varsaymak gerekiyor ki yaşanan problemin kaynağı bu. yoksa teker teker yazmak veya npm sitesine girip en son versiyona bakmak eziyet değil.

  • simbolmina  (17.04.23 22:18:50 ~ 22:19:27)