Evi bos tutmak mi satmak mi?

Son kiraci kansizin teki idi. Artik kiraci defterini kapadim. Ev kentsel donusume gidecek, surec devam ediyor. Muteahhitler vs. 1-2 yil bile surebilir.

Bu halde satmak ile yeniden yapildiktan satmak arasinda ticari olarak ne olur? Kadikoy min caddesi 3+1 su anda. Yapilinca 2+1 olup metrekare dusecek.

Aidat dusuk ama yakit merkezi sistem.

Ne dersiniz? Tesekkurler

Benim de bi kiracı vardı bayağı tatsızlık yaşamıştık, evden çıkınca "ya lanet gelsin" deyip evi kiralamaktan vazgeçmiştim 1 sene falan, kiraya vermedim boş boş durdu öyle, satmadım da. Sonra satsam mı lan acaba diye düşünürken beşinci günün şafağında leziz bi kiracı geldi o kötü günleri unutturdu bana. Gelmeseydi de yine de satmazdım galiba, yani acil para falan lazım değilse neden satayım yav evi dursun işte, sen de tut evini ev iyidir.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (13.04.23 23:45:45)
satma tabii ki. ben olsam depo yapardim veya 1 yillik kiralik zaten eni sonu yikilacagi icin kiracinin cikmama sansi kalmiyo

  • ala09  (14.04.23 00:01:09)
Kısa dönem kirala

  • gabe h coud  (14.04.23 00:10:28)
kısa dönem kirala ama dikkat et evinize çökmesinler.
satmayın başka kadıköy yok, belki bir dönem dövize karşı kaybecek fakat sonra değerini yine bulur.

  • nuisance  (14.04.23 01:29:19)
bos kalsin, kentsel donusumden sonra sat.
tr'de kiraciyla ugrasilmaz.

  • cooperr  (14.04.23 01:47:37)
2 evimden biri 8 yıldır diğeri 1,5 yıldır boş. paramla rezil olacağıma, bu şekilde o kadar huzurluyum ki.

  • Piyano piyano bacaksız  (14.04.23 08:31:13 ~ 08:34:35)
satma. bizimkiler de aynı pozisyonda değeri 2-3 kat artabilir dönüşümden sonra. zaten dönüşüm olacağı kesinse havada kaparlar senin evi.

  • bohr atom modeli  (14.04.23 11:11:06)
hocam kısa dönem kiralama diye bir şey yok. kiracı isterse evinize 10 sene boyunca çökebilir. biz de tatsızlık yaşadık. 12 bin lira kira değeri olan evi boşta tutuyoruz.

  • hold the door  (14.04.23 11:17:01)
Kesinlikle satılmaz, zaten şu anda o bölgelerde herkes deli gibi ucuza kapatacağı ev arıyor. Eğer acil nakit ihtiyacın yoksa dursun, mis gibi bir bölge kentsel dönüşüme de girerse şahane olur. Kira konusunda da çok nakit ihtiyacın yoksa bence de kiraya vermene gerek yok. Dönüşüm sürecinde kiracılara yardım açıklarlar, dönüşümden sonra da aynı kiracı otursun falan derler vs 5 sene düşük kirayla kitlenirsin.

  • roket adam  (14.04.23 11:35:52)
Kısa dönem kirala diyenler Erasmus ile gelen öğrenci ya da AirBnB tarzı şeyleri diyor sanırım. Onlar ise hiç yapmadım ama mantıklı geliyor. Normal kiralarım dersen onun kısası yok. @hodor söylemiş. 10 sene unutman gerekir sonra o evi.

Acil nakit ihtiyacı yoksa satma.
  • nawar  (14.04.23 12:10:21)
Öğrenciye ucuza ver. ama şartları baştan konuş.

  • liberal  (14.04.23 13:45:06)
Şu anki satış fiyatı ile, sıfır 2+1’lerin arasındaki fiyat kadar kaybın olur şimdi satarsan.

  • okumakserbestbegenmeksart  (14.04.23 18:02:10)