Duisburgdan Nereye Gideyim?

7-8 gün zamanım var. Almanya'nın şehirlerinden bir kaçını mı gezsem, Brüksel-Paris mi yapsam.
Günde 25 bin adım civarında dolasabiliyorum gücüm buna yetiyor.
Toplu taşımalarla gezip, güzel ve farklı yemekler yiyebileceğim bir rota çizmeye çalışıyorum.
Siz bu durumda nereye gidersiniz?

Bu sorunun cevabı bütçeye göre değişir. Duisburg fena lokasyonu olmayan bir şehir. Yakınlarda bir yere gitmek isterseniz Köln, Düsseldorf, Aachen, Utrecht, Amsterdam güzel seçenekler. Kuzeye doğru çıkarsanız, Bremen, Hamburg, Lübeck, Berlin yapılabilir. Güneye ineyim derseniz, Frankfurt, Heidelberg, Trier, Würzburg gezilesi turistik şehirler. Diğer taraftan Brüksel, Gent, Brugge ya da görmediyseniz Paris de yapılabilir.

  • but that was just a dream  (13.04.23 22:47:52)
Brüksel Paris daha iyi. Almanya büyük oranda zaman kaybı turistler için. Zaten yemek demişsin Almanya'da yemek falan yok.

Atla Flixbus'a çık Almanya'dan. hehe
  • bohr atom modeli  (14.04.23 02:10:52 ~ 02:12:02)
Almanya'nin sehirleri bana hep ayni geliyor biz de iki ilce bile farkli, ben olsam Köln'e bir bakardim oradan da diger ülkelere.

  • Coma  (14.04.23 06:21:34)
amsterdam brugge paris.

  • mikahakkinen  (14.04.23 09:16:13)
Brüksel'e geçen hafta gittim, gerçekten moral bozucu bir yer. Rota olarak uygunsa Mika'nın rotası çok güzel. Brugge'a bir gün ayırın, kalan iki şehri de 3'er gün ayırırsanız çok memnun olursunuz bence.

  • roket adam  (14.04.23 11:37:26 ~ 11:37:40)