Emekli maaşına haciz

Merhaba,

Bir tanıdıgım emekli olması için bagkur'da ihya günlerini ödemesi lazım. Ödediği an emekli olacak. Fakat devlet 2018'deki gibi bu kişilere kredi vermedi.

Ben kredi çeksem arkadaş emekli olsa, emekli olunca emekli maaşı kartını ben alıp direkt çekip borc bitene kadar ödesem, 2 sene gibi. Bu sistemde emekli olmuş olup sağlıktan faydalanacak ve maaşına zam gelince de kendine biraz para kalmış olacak.

sorum şu, bu arkadaşın maliyeye borçları var bu yüzden kendisine kredi de çıkmıyor.

Benim bu krediyi çekip ödeme sebebim arkadaşın emekli maaşına güvenmem, kart bende kalsa bile birşey demez.

Peki bu arkadaşın maliye o bu sebepten dolayı emekli maaşına haciz gelir mi?

Ben zor durumda kalır mıyım.

edit: bu dediğim kişinin evi veya arabası yok. şu an bir işte çalışmıyor. tek geliri emekli maaşı olacak.

istisnalari var, onlara dikkat edin.

kadimhukuk.com.tr

edit: Uygulamanin farkli olduguna dair mesajlar aldim, ne yazik ki bankalar alacaklarinin pesinde kosmak icin kanunu es gecebiliyorlar, uygulamayi da arastirin o zaman mutlaka.
  • kassiopeia  (13.04.23 11:52:49 ~ 12:29:08)