[]

Deprem çantası için pilli radyo?

Nereden alabiliriz?

Bir milyoncu tarzı yerlerde oluyor bazen ama aşırı dandik gözüküyorlar.

Daha kaliteli bir şeyler almak istesem ne alabilirim?

 
Soruya bir cevap değil ama bence deprem çantasında radyonun yeri yok. Tam olarak ne zaman kullanacaksınız ki. Çadırda otururken dinleriz diyorsanız o vakte gelince hiç ihtiyacınız olmadığını görürsünüz.


  • Gradient_tabanlı_mor  (12.04.23 23:56:28) 
radyonun amacı

1. haber almak. Normal şartlarda devlet "şu bölgeye yardım gidiyor" tarzı duyuru yapmalı. İnternet kopar, telefon hattı kopar ama radyo frekansı çok doğal yollarla iletilen bir şey. Kıyamet kopsa yine radyo dalgalarıyla haberleşebilirsin. (yayın yapmak daha ayrı bişey tabii, kendi sesini duyuramazsın yani) Kurtulduysan haber almak için iyi, göçükteysen yardım geliyor mu dinlemek için iyi.

2. 5-10 gün göçükte kalıp hala bağırabilen düdük öttürebilen olduğunu sanmıyorum. Uzun süre ses çıkarabilen bir alet iyidir.

Amazon'da (özellikle yurtdışında satılan) sirenli, gerekirse yandaki mandal çevrilerek (dinamo) şarj edilebilen modeller var. Onlara bakılabilir. Ben gözüme kestirmiştim ama bi sipariş veremedim.
  • nhk ni youkosu  (13.04.23 00:24:50 ~ 00:26:10) 
Deprem bölgesinde iletişim çok kısıtlı. Oturup TV izlemek zaten ihtimaller dışında. Elektrik olmadığı, power bank de bittiği için 2. güne şarjsız kaldığınızda, internetiniz olsa da haber alma kanalınız kalmayabilir. Radyo bunun için var. Akşamları müzik dinlemek için değil. Yetkili makamlardan bilgi almak için.

Radyonun kapsama alanı ve çalışma süresi yeterli olsun yeter. Bazı radyoların antenleri yetersiz. Zar zor çekiyorlar. Onun da pek hayrı olmayabiliyor. Dandikliği ona göre belirlersiniz. Öyle fantastik bir cihaza gerek yok zaten.
  • nawar  (13.04.23 00:27:13) 
www.hepsiburada.com

ben bunu aldım.
  • hobarey  (13.04.23 17:01:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.