[]

14 mayısta istanbul ve ankara'da hangi parti kazanır?

hem ist hem ank'da akp ve rte 15'er puan fark atmıştı chp ve inceye ama o zaman zaten incenin performansı falan çok kötüydü biraz anlayabiliyorum ama şimdi kk ya da chp parti olarak yüksek rakamları görebilir mi ne diyorsunuz? diğer partilerden dolayı chp yüksek alır diyemem ama kk en azından 45'leri görür mü ne dersiniz?

rte mesela 4.5, akp+mhp 4.7m oy almış o zamanlar, chp ise 2.5 civarı. ama 2019 gerçeği de var ki ekrem başkan 4.8 milyon oy aldı, bu insanların eli öyle ya da böyle bir kere de olsa chp pusulasına gitti. bu sefer bu 4.8 milyon oy kk'ya gider mi acaba? ki bu durumda korkunç bir başarı olur ist ve ank için.


 
parti olarak chp aday olarak rte gibi geliyor bana


  • elifkircil  (11.04.23 16:08:38) 
ben de aday olarak kk, parti olarak akp diye dusunuyorum :) tip'in ve hdp'nin epey oy alacagini ama o secmenlerin aday olarak kk'ya verecegini dusunuyorum. ayrica, akp'lilerden de bence kk'ye veren olacak ama parti olarak akp'ye verecekler.


  • kassiopeia  (11.04.23 16:25:52) 
aday kk, parti belli olmaz.


  • seyduna6687  (11.04.23 16:56:10) 
bunca yaşanan şeyden sonra mutlaka kk.
partide de akp nin çıkacağını düşünmüyorum. yakın bir fark ile de olsa chp bence

  • kondansator  (11.04.23 16:59:38) 
Yalnız, rte 2018'de istanbulda %50 oy almış. Akp sevenler, ekrem lkarşısında binali'den vazgecebilirler ama kk karşısında rte'den vazgecebilirler mi orası şüpheli. istanbulun göçmen dolu haline rağmen akp'ye oy verenler, ekonomik durum yüzünden vazgeçmez.
ben rte diyorum.

  • vizivozo  (11.04.23 17:17:31 ~ 17:21:03) 
Anketlerde Rte nin rakibi imamogluydu baştan beri, kilicdaroglu boşuna zaman harcıyor bence.Parti olarak iki taraf içinde olası görüyorum, Hangisi alirsa alsin şaşırmam.


  • essoist  (11.04.23 19:23:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.