[]

Son 3 vizeyi Almanya'dan aldıktan sonra Yunanistan'dan almak mantıklı mı?

Son 3 Schengen vizem Almanya'dan 1'er yıllık. Sonuncusu 2019 başında bitti.

Bodrum'da yaşadığım için Almanya üzerinden vize başvurusu için İzmir veya İstanbul'a gitmem gerekiyor.

Bu aralar Kos'a gitmek bile bana yeter.

Soru 1:
Yunanistan'dan alacağım vize ne kadar süreli olur? 1 yıllık çıkar mı?

Soru 2:
Hiç Yunanistan'la uğraşmayıp, zahmetine katlanıp direkt yine Almanya'dan mı başvursam (yine en az 1 yıllık vize alırım diye umut ederek)?

Not: Son 1 aydır işsizim. Bankada biraz birikmiş para var.

Teşekkürler.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.