İngilizce soru

ibb.co

Cevap nedir arkadaşlar? Mantığını anlatabilir misiniz?

Cevap LOVED

Mantıken WAS LOVING olması gerektiğini düşünebilirsin, çünkü süreğen bir durum. Ama öyle değil. Şöyle düşün; bisiklet sürmeyi şimdi sevdiğinden bahsetmek istesen ''She loves riding a bike'' dersin, ''She is loving riding a bike'' demezsin.

Present continuous bir eylemin geçmiş zamanını anlatırken WAS DOING şeklinde bahsedersin ama geniş zaman bir eylemin geçmiş zamanını anlatırken DID şeklinde bahsedersin.
  • long live rock n roll  (10.04.23 12:20:49)
2023'de gramer bos is abi. State verblerin'in continuous formlari gayet kullaniliyor. Mc donald's slogani ile bilinir oldu ama gerci oncesi de varmis I am wanting cigarette falan asiri duygu katiyormus olaya. Emphatic do muhabbetinden did love da olur. Neyse textbook ongilizcesinden devam loved dogrusu.

  • freedonia  (10.04.23 13:05:54)