heyet raporu - işitme kaybı

tek kulakta total işitme kaybı olması (diğer kulağın sağlam olması) devlette sözleşmeli personel için heyet raporu almaya engel midir? (her türlü iklim koşulunda çalışabiliyor olmak diyor)

Aynı dert bende de var, ancak tek başına işitme kaybı engelki raporu almaya yaramıyor. Kesin yol psikolojik sorunların da olması. Kulaktan en çok %35 veriyorlar, negatif sonuçlanıyor, üzerine bir de protez takmanı istiyorlar.

Öncelikle erişkin sağlık kurulu randevusu alacaksınız, sorunu belirtip sizi sevk edecekler, bu poliklinik KKB olacak, gözü de yazdırın... Poliklinik yoğunluğuna göre size o günde randevu verebilir sonrasına da... Muayene olun, durumu izah edin, dinleme ve konuşma, harfleri anlama odaklı odyometri testi yapılacak, çıkan sonucu doktora verin o da kurul kağıdına yazar. Sağlık kurulu sekreteri sizi kurula çıkmanız için gün verecek, hepsi bu kadar.
  • mahsus mahal  (10.04.23 16:26:10)
@mahsus mahal teşekkürler ancak buradaki sorumuz aslında engelli raporu almak değil. sözleşmeli personel için işe giriş heyet raporu (sağlamdır) alabilmek...

  • gokyuzu gibi  (10.04.23 17:10:14)
o zaman alacağın randevu genel muayene polikliniği olacak; ehliyet yenilemek, işe girmek için bu polikilinik sana olur belgesi ya da rapor düzenleyip verecek. Ücrete tabii olup 220 TL ödeyeceksin, sonra seni KKB'ye yönlendirecekler, muayene, test ve yeniden muayene sonra alacağın raporla genel muayene polikliniği verecek raporu, hepsi bu kadar.

  • mahsus mahal  (10.04.23 20:05:43)