Bugüne kadar başardığınız en büyük şey ?

Okul ya da iş anlamında ya da başka bir anlamda farketmez. size göre hayattaki en büyük başarınız nedir ?

Hayatta kalmak. İnsanlar hep bunu gözden kaçırıyor ama doğmuş olmak ve hala her şeye rağmen hayatta olmak en büyük başarıdır.

  • ruhen hastayim ben  (08.04.23 21:38:35)
devlet kurumu a torpilsiz girmek olabilir

  • ala09  (08.04.23 21:44:24)
Kendi ağırlığımın 3 katıyla deadlift yaptım.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (08.04.23 21:47:44)
Kendi başıma yapabilmek.

Şimdilik sadece Avrupa şehirlerine tek başıma gittim. Yarın, öbür gün diğer kıtalara da gideceğim.
  • put it in your appropriate place  (08.04.23 22:00:45)
Birkaç kişiye hayatlarının kötü bir noktasında destek oldum. Sanırım buydu. Diğer seyker pek başarı gibi gelmiyor kendimle ilgili

  • kisa  (08.04.23 22:06:35 ~ 09.04.23 08:33:39)
ben de hayatta kalmak diyeceğim. şaka da yapmıyorum. major depresyonla cebelleşen biri olarak en büyük başarım bu. bunun dışında maddi dünyamıza özgü tek bir başarım bile bulunmamakta.

  • anna sun  (08.04.23 22:24:02)
fakir bir ailede dogup sifir maddi destekle;
bir osym sinavinda tek haneli turkiye derecesi yapmak.
amerika'daki iyi bir okuldan tam bursla kabul almak, sonrasinda da iyi bir yonetim danismanligi firmasina girerek dunyanin en buyuk teknoloji firmalarindan birine danismanlik vermek.
aileye hem maddi, hem manevi destek saglamak. bunlar toplumsal acidan deger gorenler.

kendi acimdan ise, okuyup ogrenmek. dunyayi, kainati anlamaya yaklasmak. nihayete ermeyecek bir yolculuk olsa bile durmadan yurumek. burada bir basari yok gibi gorulebilir ama kendime ihanet etmemek olarak ozetleyebilirim. yukarida yazdiklarimdan cok daha buyuk bir kisisel tatmin veriyor bu ikinci grup.
  • antikadimag  (08.04.23 22:37:18 ~ 22:41:51)
öyle büyük bir başarı hatırlamıyorum malesef. çalışıp kazandıklarımla yaptığım yardımlar olabilir. birebir tanıdığım kişilerin ru-ua savaş bölgesinden tahliyesi için destek olabildim, kan verdim, deprem için yardım ulaştırdım, böyle lojistik şeyler işte. doğru zamanda doğru yerde olup kendim için insanlar canlılar ve gezegen için büyük bir şey yapmak isterdim, belki bir gün bu da olur. ama iyi amaçlarla bir şeyler yapmak, azar azar bir şeyleri iyileştirerek veya ileride büyük değişimler yaratacak insanlara ilham olarak hiç bilemeyeceğimiz büyük başarımlara ön ayak olabilir. o anlamda yaşıyor olmayı ben de bir başarım sayıyorum, şalteri kapatıp bu ihtimalleri yok etmemek. evrende yaşam çok nadir bir şey.

  • engelbert humperdinck  (08.04.23 22:55:53)
17 boş şarap bardağını iki elle taşıyabiliyorum. bi kere de lisede rabona vuruşu ile çok güzel bir gol atmıştım.

  • bohr atom modeli  (09.04.23 00:10:37 ~ 00:11:45)
Lisedeki edebiyat öğretmenim sınav kağıdına yazdığım kompozisyonu çok beğenmişti de kendi internet sayfasına düzenli olarak makale yazmamı teklif etmişti. O gün bugün, bir daha öylesine koltuklarımı kabartan bir övünce erişemedim. Hep yokuş aşağı.

  • huçi kuçi  (09.04.23 00:55:57)
Müzik bölümünü kazanmak ve bitirmek.
İÜ Devlet Konservatuvarı sınavında Erdem Sökmen tarafından övülmek.
Üniversite zamanında dönem içinde çalışırken “La Maja de Goya” çalışıma Ricardo Moyano’ nun hayatımda dinlediğim en ama en iyi yorum demesi. Hatta baya Goya’ nın tablosunu açmış onu izleyerek beni dinlemiş.
Hayatıma iyisiyle kötüsüyle hep benim yön vermiş olmam.
  • guitarissimo  (09.04.23 06:18:59)
Ankara ulus'ta ingilizce bilmeyen italyan cifte ispanyolca yol tarif ettim.

Egitimdi kariyerdi, spordu akademiydi tum basarilarimi bir kenara atiyorum. Bu olay benim icin peak aguen moment.
  • aguen  (09.04.23 07:12:21)
22 senedir yurtdisinda sikimsonik bir ulkede hayatta kalabilmek
10 senedir bosanmadan evlilik yurutebilmek

  • cooperr  (09.04.23 07:51:33)
@cooper arti 1

10 senedir baska bir ulkede hayatta kalabilmek, her seyi tek basina basarmis olmanin kivanci var, bakiyorum 21 yasindan beri kimseden 1 kurus para almamisim, son 10 senedir de dunyanin baska bir ucunda tek basima yasiyorum.

gocmen olanlar bilir, istediginiz kadar ingilizce'niz olsun, isiniz beyaz yaka olsun, gocmenlik demek survival mode'un hep acik olmasi demektir. bu basari da bana yeter.
  • baldur2  (09.04.23 08:06:33)
Özerkliğime ve ifade özgürlüğüme kavuşmak.
Bisiklet ile dağ zirvesini görmek.
Tek nefeste beş tekrar halter çalışmak.
  • hasmetizm 2046  (09.04.23 10:22:13)
Galiba benimki de yaptığım uzun süreli sırtçantalı Asya seyahatiydi.

  • d max  (11.04.23 16:05:04)
camus der ki "bazen günün sonunda bir insanın başardığı en büyük şey intihar etmemiş olmasıdır." ben de vazgecmemek diyorum.

  • banach  (11.04.23 19:49:06)
-Lise öğrencisiyken okuldan hiçbir yardım almadan sadece öğrenciler içerisinde bir kampanya düzenleyip dezavantajlı bölgedeki ihtiyaç sahibi bir ilkokula 10 koli giyim-kırtasiye malzemesi yollamak.

-5 ayda goethe b1 belgesi almak.

-üniversite sınavından 445 puan almak.

benim için hayatımdaki küçük başarılardı.
  • biravekahve  (11.04.23 22:17:51)