davete gideyim mi

bi arkadasim aradi iftara cagirdi ama baskasinin evine :)
dedi ki x'lere gidelim mi iftara. dedim ki seni cagirmislar ben ne alaka, sen git. yok seni de cagirdilar dedi ama dogru oldugundan supheliyim. gidilecek kisi kari koca, ikisini de taniyorum. yakinligim da var ama oyle catkapi gidilecek yakinligim yok. beni cagiran arkadas onlarla daha samimi.

bence arkadas (bekar) tek gitmek istemediginden beni de ilave yapti davete.
ama bi davetin, davet olmasi icin bana direkt gelmesi gerekmez miydi?
gitmesem ve gercekten cagrilmissam da ayip olacak gibi.
napsam?

Git yahu nolacak.

Biz tanimadigimiz insanlarla bile ayni sofraya oturuyoruz, senin samimiyetin de varmis üstelik.
  • Yourcousinmarvinberry  (07.04.23 13:08:34)
Ben de direkt davet almamışsam gitmem.

"gitmesem ve gercekten cagrilmissam da ayip olacak gibi."

Bununla birlikte bence davet sana yapılmayıp başkası aracılığıyla çağrıldıysan o daha büyük ayıp.
  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (07.04.23 13:17:57)
X'ler ile çok samimi değilsem gitmem. Muhtemelen +1 seçeneğini açık bırakıp davet etmişlerdir onu da. Gidersen sorun olmaz herhalde. Kahve içmeye değil eve iftara çağırıyor, yemeğin porsiyonu konusu var önemli olarak tabii ki ama büyük sorun değil.

  • nawar  (07.04.23 13:51:26)
Sizi davet etmemişler. Bir incelik olsaydı davet eden taraf sizi de davet ederdi. Gitmenin anlamı yok.

  • beraesad  (07.04.23 14:04:20)
davet sahibinin direkt kendisinin çağırması gerekir ya, öyle şey olur mu :) kendileri iletişime geçip çağırmamışlarsa alınmaları gibi bi şey zaten olamaz, iki dk bi şey arayıp davet etmeleri ki burada aramayıp arkadaş üzerinden iletişime geçilmesi tuhaf -eğer gerçekse. ben çağrılmadıkça gitmem.

  • deartheodosia  (07.04.23 14:05:37)
gitmek istiyorsun gibi
onlara telefon aç gerçekten davet etmişseler bahseder zaten

  • bir soru sorcam  (07.04.23 14:47:14)
bi soru sorucam: oyle bi vibe mi verdim. yok hic istemiyorum aslinda. genel olarak iftara gitmeyi sevmiyorum. garip geliyor, mesela bu dortlude bi tek koca tutar her sene o yuzden iftar fikri bana yapmacik geliyor su an zaten:D

  • Kittie  (07.04.23 14:51:08)
seni çağırmadılarsa gitme

  • Hallegadola  (07.04.23 15:47:53)
kim cagirdi onemsemem ama burdaki hikayede gitmezdim cunku sıkıcı

  • ala09  (08.04.23 00:33:49)
gittnmi?

  • abelardo  (09.04.23 16:33:10)
abelardo: beni de aradilar :Dfjf

  • Kittie  (09.04.23 21:07:50)
bir laf vardır.
çağırıldığın yere erinme, çağırılmadığın yere görünme :')

  • since1907  (09.04.23 21:40:10)
aradılar ve gittin mi?

  • basond  (09.04.23 21:43:32)
gördüğün snein olsun yemekte ne vardı sdfsd

  • bir soru sorcam  (09.04.23 21:49:16)
evet aradilar ve gittim. hayir diyemedim, ama oruc tutmayip iftara gitmek cok sacma :) ezanla girelim bari diye ayarlayip gec gittik fjf neyse, sade ve guzel bi menu vardi bi soru sorcam

  • Kittie  (09.04.23 22:44:45)
afiyet olsun :)

  • bir soru sorcam  (09.04.23 22:49:53)