Excelde

Merhabalar;

excel'de Şöyle bir filtreleme yapmak istiyorum.

Elimde tarihlerin ve karşısında da o tarihlerde şantiyeye giren malzemelerin olduğu bir veri dosyası var

19.02.2022 3 ton
20.02.2022 2 ton
25.02.2022 1 ton
30.03.2022 5 ton
.

gibi

ben her ayın 25'inde hakediş dosyası sunuyorum içeriye. İstediğim aslında şu;

mesela şubat ayının 25'ine kadar kaç ton gelmiş, ve ben kaç toniçeriye hakediş sunmuşum.

bunu istememdeki temel sebep de; gelen malzemelerin tamamını içeriye sunmuş muyuz ?

yani: hakediş 1'e kadar 25 ton gelmiş, ama biz hakediş 1'de 10 ton içeriye sunmuşuz
hakediş 1 ile Hakediş 2 arasında 15 ton gelmiş; biz hakediş 2'de 20 ton içeriye sunmuşuz gibi. kendi kendimi kontrol edebileceğim bir tablo çekmek istiyorum.

bunu kendim tarihe göre çoketopla ile yaptırıyorum ancak; tarihi hakediş ile karşılaştıramıyorum.

Sanırım; tarih 25.01.2022 ile 25.02.2022 arasındaysa hakediş 1 yazdır demem gerekiyor ama bunu yapamıyorum herhalde.

Çözüm yolu önerebilecek arkadaşımız var mı aramızda ?

Pivot tablo. Mobilim detayli anlatma sansim yok.

  • floydian  (07.04.23 11:43:23)