Türkiyede ikametgahi olmayan biri nasil banka hesabi acabilir?

Yurtdisinda yasiyorum, türkiyeye sik sik geldigim icin burada bir banka hesabi acmak istiyorum. Türkiye vatandasiyim ama türkiyede ikametgahim yok, üzerime fatura yok. Nasil banka hesabi acabilirim?

Benim ikametgahim yıllardır yurt dışında, 3 ayrı bankada da hesabım var(Garanti, iş, Ziraat). Fatura filan da istediklerini hatırlamıyorum.

  • fraise  (07.04.23 00:16:22)
@fraise

o hesaplari yurtdisina ciktiktan sonra mi actirdin yoksa zaten var miydi sen yurtdisina cikmadan once?

soru bu aslinda.
  • baldur2  (07.04.23 00:24:12)
Eger yeni cipli kimlik kartiniz ve NFC ozellikli cep telefonunuz varsa pek cok bankanin uygulamasi ustunden hesap acabiliyorsunuz. Ben yurt disinda ikamet ederken bu sekilde actim.

  • sertac akin  (07.04.23 00:58:40)
yurt dışında türkiye bankaları var onlarda açılamıyor mu

  • abi bi dizi buldum on numara  (07.04.23 01:04:20)
18 yaşından küçüktüm ben zaten yurt dışına ciktigimda ve hiç hesabım yoktu Türkiye'de. En son hesabımı 1 sene önce açtim.

  • fraise  (07.04.23 01:12:56)
Turkiye'ye geldiginde bir bankaya gir sor, sartlari ogren bir zahmet. Baska ulkeden oturdugun yerden hesap acmasi bu kadar kolay olmamali zaten mantiken. Tr'ye geldiginde Yaninda y.disinda yasadigina dair adres kaniti icin y.disindan fatura, mektup vs bulundurman yardimci olur muracaat sirasinda

@abi bi dizi buldum on numara yurt disindaki Turk bankalarinin adinin Turk olmasi disinda Turkiye ile alakasi yok. O bankalara gidip ben Turkiye'de hesap actirmak istiyorum dersen gulerler adama.
  • freedonia  (07.04.23 10:39:44 ~ 10:52:19)
gidip gelmeden (uzaktan) acmayi soruyorsaniz bilmiyorum. ama sordugunuz ikametgah olmadan banka hesabi acip acamayacaginiz ise acabilirsiniz. yurt disinda yasiyorum, turkiye'deki banka hesaplarimda yurt disindaki adresim kayitli. bir sorun yasamadim. acacaginiz zaman yurt disinda yasadiginizi soyleyin, adresinizi soyleyin, yeterli.

  • Sour  (07.04.23 12:12:25)